Dotyczy to także łazienki, która stanowi oczko w głowie niejednej gospodyni domowej, szczególnie wtedy, gdy nie posiada ona przygotowanej osobnej toaletki dla siebie. Wówczas łazienka powinna być odpowiednio urządzona z miejscem zarówno na środki czystości, jak i kosmetyki.
Sporą funkcję w łazience pełni miejsce do mycia, czyli wanna, bądź też prysznic. Wanna jest o tyle praktyczniejszym rozwiązaniem, że można ją przystosować także pod prysznic. Mieszkańcy mogą się w wannie położyć, zrelaksować – albo, gdy jest właściwie oszklona – wziąć szybki prysznic.

wanna narożna

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/wanna_narozna_family_marki_kolo.jpg
Dużym uznaniem na rynku cieszą się wanny prostokątne Ravak. Są prostokątne, jednakże nie oznacza to, że zawsze prezentują się tak samo – wanny te mogą być dowolnie formułowane i mogą przybierać rozmaite rozmiary. Są to przeważnie wanny wykonane z akrylu, który jest dość plastycznym materiałem. Dzięki temu, w przeciwieństwie do wanien żeliwnych czy stalowych, mogą posiadać przeróżnego rodzaju zagłówki, podłokietniki i wygodne siedziska, których nie dałoby rady wykonać z innych tworzyw do produkcji wanien. Dodatkowo, w zestawieniu z innymi wannami, wanny akrylowe są bardzo lekkie, dzięki czemu można je łatwo przetransportować i zamontować we wnętrzu łazienki (popularne produkty)

Akrylowe wanny prostokątne ravak (polecane produkty) są gładkie i odporne na odbarwienia powstałe w wyniku rdzy i osadu wapiennego. To powoduje, że niezwykle łatwo zachować je w czystości, a gdy już przyjdzie do czyszczenia, nie ulegają zadrapywaniom i długo zachowają wytrzymałość. Niezwykle ważne dla wielu osób kochających gorące kąpiele jest to, by wanna zachowywała również jak najdłużej temperaturę. Omawiane wanny na względnie długo zachowują właściwą temperaturę wody, a na pewno dłużej niż wanny wykonane ze stali.

Zainteresował Cię nasz wątek? Więc wejdź w link i rozkoszuj się kolejnymi faktami. W razie pewnych wątpliwości – zwróć się do nas.

Ze względu na swoją lekkość wanny akrylowe trzeba stabilnie przymocować, stąd też wybierając konkretny model upewnijmy się czy można kupić od razu odpowiedni stelaż, dzięki któremu będzie się solidnie trzymała. Warto także wziąć pod uwagę czy wanna jest funkcjonalna, a więc czy można zamontować w razie potrzeby system do hydromasażu, czy jest możliwość uzupełnienia parawanem nawannowym itp.