Rozpoczynając budowę domu jedną z głównych decyzji, którą trzeba podjąć, powinien być rodzaj użytych materiałów. Minione kilkanaście lat mocno odmieniły sposób budowania, pojawiły się nowe rozwiązania, które pozwalają na budowanie szybsze i oszczędniejsze, ale w dalszym ciągu jednym z podstawowych materiałów budowlanych są cegły ceramiczne. I wszystko raczej wskazuje na to, że w najbliższym czasie nic nie ulegnie zmianie, bo zalet cegieł wykonanych z tego materiału jest bardzo dużo, zresztą najlepiej o tym świadczy tysiącletnia historia.

Elewacja z cegły Kosmo

Autor: Escadra Publica
Źródło: Escadra Publica

Cegły ceramiczne są robione z naturalnych surowców, czyli wody, piasku i gliny, po wymieszaniu i wypełnieniu formy wypala się je w wysokiej temperaturze. Dzięki takiej technologii dostaje się mocny, solidny materiał budowlany, doskonały do najróżniejszych zastosowań w budownictwie (cena pustaków). Bardzo duża ilość dostępnych rodzajów cegieł, które się od siebie różnią wielkością i parametrami sprawia, że do każdego zastosowania będzie można wybrać odpowiedni rodzaj, który najlepiej będzie pasował w danej sytuacji.

Cegły z ceramiki posiadają dużo zalet, najlepiej będą o tym świadczyć budynki sprzed kilkuset lat, które pomimo deszczów, wiatrów i mrozu nadal stoją w pierwotnym kształcie, oraz aktualne opinie o cegłach ceramicznych. Jedną z dużych zalet ceramicznych cegieł jest bardzo duża ich trwałość.

Jeśli omawiany wątek jest dla Ciebie interesujący, to poczytaj tu (http://www.zstgroup.pl/o-nas/) więcej informacji na zbliżone problemy, które będą dla Ciebie niezwykle interesujące.

Budynki postawione z takich cegieł mogą rzeczywiście długo stać, o ile rzecz jasna użyje się równie porządnej zaprawy przy ich stawianiu.

Nowoczesne odmiany cegieł mają również doskonałe właściwości izolacyjne i cieplne (nadporoża), użycie w nich bardzo małych, wypalanych dziurek powoduje, że dobrze będą się nadawać do budowy energooszczędnych domów. Niewątpliwym atutem takich cegieł jest także zdrowy mikroklimat, który panuje wewnątrz pomieszczeń. Cegły ceramiczne świetnie mogą regulować wilgotność i temperaturę, a poza tym nie mają w sobie żadnych niebezpiecznych dla zdrowia związków. I na koniec ostatni olbrzymi plus, czyli bezpieczeństwo, cegły cecegły oferta cegieł ogniotrwałychne są całkowicie niepalne.