Kiedy kupujemy lub budujemy dom powinniśmy wiedzieć jakie są przepisy prawa budowlanego. Jest to ważne, gdyż każdy dokument podpisywany przy okazji inwestycji budowlanych musi zgadzać się z prawem. Kiedy już uzyskamy wszelkie pozwolenia, projekty itp. przychodzi czas, w którym zaczynamy budowanie. Należy sprawdzić jak powinna być skonstruowana umowa o roboty budowlane. Absolutnie należy ją podpisać z ekipą.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Naturalnie, zdarza się, że ekipy budowlane chciałyby pracować bez umowy, ale nie dajmy się do tego przekonać. Tylko odpowiednio skonstruowana umowa ochroni nas przed różnego rodzaju wpadkami, wymaga od ekipy budowlanej wykonania prac z najwyższą starannością i daje nam podstawę do reklamacji i likwidacji powstałych usterek. Jeśli ekipa budowlana nie chce podpisać umowy – powinniśmy znaleźć inną.

Równie ciekawy artykuł przeczytasz pod adresem (http://assystem.com.pl/) – przekonasz się, że jest bardzo wciągający, zatem zobacz go.

Nie warto podejmować takiego ryzyka, zwłaszcza przy tak dużej inwestycji jak budowanie domu.

Oczywiście odpowiednią umowę musimy podpisać, gdy chcemy zatrudnić ekipę do wykończenia mieszkania zakupionego na przykład na rynku wtórnym. To szczególnie ważne nie tylko ze względu na możliwe poprawki we wnętrzach, ale także na bezpieczeństwo pracowników remontowych.

Umowa własności
Gdy kupujemy mieszkanie ważne jest także prawo własności nieruchomości. Musimy pamiętać, że jedynym dokumentem stwierdzającym naszą własność nieruchomości jest umowa kupna/sprzedaży w postaci aktu notarialnego. Umowa przedwstępna z deweloperem nie jest takim dokumentem, nawet jeśli została zawarta w formie aktu notarialnego.

Gdy prawo inwestycji budowlanych jest dla nas niezrozumiałe czy za skomplikowane warto skorzystać z porady prawnika.

Nasze nowe wpisy są podobnie zajmujące, jak ten. Zatem kliknij w link tutaj odbojnice przemysłowe i czytaj rzetelne wiadomości. Namawiamy!

Nie jest to bardzo kosztowna usługa, a mamy gwarancję, że podpisujemy umowę bez żadnych dziwnych zapisów. Zazwyczaj mieszkanie czy dom to ogromny wydatek, zatem warto dołożyć sił, by umowa była skonstruowana z najwyższą starannością i z zachowaniem przepisów.

Sprawdź co podpisujesz
Przedsiębiorstwa budowlane czy deweloperzy podpisują bardzo dużo różnego typu umów i mają od dawna swoje wypracowane wzory. Zawsze jednak powinniśmy umowę dokładnie przeczytać i najlepiej skonsultować z prawnikiem. Nie dajmy się przekonać stwierdzeniem, że „to standardowa umowa”. Zawsze musimy mieć pewność, że umowy są zgodne z przepisami.