Biała cegła na ścianę daje ogrom pomysłów aranżacyjnych i otwiera naprawdę wiele dróg wszystkim tym, którzy chcieliby mieć nastrojowe wnętrze mieszkania. Chociaż przypisywana jest najczęściej do stylu skandynawskiego czy rustykalnego, dekoratorzy wnętrz polecają ją też w aranżacjach bez dominującego stylu, ale w których przyda się optyczne powiększenie i rozjaśnienie czterech kątów.

Biała cegła nie przytłacza i nie będzie dominującym motywem we wnętrzu, więc świetnie nadaje się także do małych

firma IN-STONE

Autor: Pracownia Anny Koszeli
Źródło: Pracownia Anny Koszeli

mieszkań. Dowolność w wymyślaniu aranżacji również jest sporym plusem, więc możemy decydować – jedna ściana, fragment ściany czy też pojedynczy pasek. Może mieć walor dekoracyjny sama w sobie, wówczas dobrze jest pozostawić ją niemal pustą, lecz można na jej tle dać zestaw wypoczynkowy lub zawiesić galerię rodzinnych portretów czy… telewizor. Jeżeli pokój nie jest zbyt duży, połyskująca farba będzie dodatkowo odbijała światło, dając optycfarba (zobacz farba efekt betonu)fekt powiększenia pokoju. Z kolei kiedy nie jest nam to potrzebne, zdecydujmy się na matową farbę. Biała imitacja cegły na ścianie jako wyraźny akcent w salonie stylizowanym na styl skandynawski powinna pojawić się z towarzyszeniem szarych barw, granatu czy beżów. Elementami dekoracyjnymi zwykle są też turnusowe, grafitowe lub srebrne przedmioty. Nie będzie pośród nich dekoracji o ciepłej barwie, kontrastującej z całym wnętrzem. Z kolei styl rustykalny kocha zabawę kolorem, fakturami i niebanalnymi łączeniami na pograniczu kiczu, więc wszystko – zaczynając od kompletu salonowego z fajnym fotelem, dywanikami albo serwisem, będzie tę biel na ścianie ożywiało. Silne, ciepłe barwy, słoneczne odcienie, będą stanowić dopełnienie wnętrza. Meble z prawdziwego drewna i dodatki wkomponują się w taki styl doskonale.

Naprawdę niedużo potrzeba, aby mieszkanie było nowoczesne i ładne, szczególnie kiedy mamy wokół czego tworzyć nastrój. Biała ściana z cegły lub płytki dekoracyjnej doskonałą bazą, a pomysł z grafitową fugą sprawdzi się w łazience czy w kuchni na ścianie pomiędzy szafką a zlewem.

Kliknij ten link i zdobądź pomocne szczegóły odnośnie analizowanej tutaj problematyki! Z pewnością rzeczywiście uznasz je za pomocne!

Kluczowa jest wyobraźnia.