W okresie letnim jest czasami tak upalnie, że trudno jest wytrzymać. Dlatego niektórzy ludzie inwestują w różnorodnego typu przyrządy, jakie powinny umilić spędzanie czasu w rozgrzanym pokoju.

oczy

Autor: Thermaflex
Źródło: Thermaflex
Do takich zaliczają się m.in. klimatyzatory.
Drzwi wenwętrzne

Autor: austinpaulwhite

Może się zdawać, że czyszczenie klimatyzatorów jest trudne, ale nie jest to prawdą. Naturalnie wymaga to znacznej ilości czasu i cierpliwości. Jeśli nam jej brakuje, stanowczo korzystniejszym rozwiązaniem byłoby zlecić tę pracę profesjonalnemu serwisowi. Jeśli jednak zechcemy zająć się tym samodzielnie, potrzebowalibyśmy do tego jedynie miękkiej szmatki, delikatnego środka czyszczącego, odkurzacza, szczoteczki z miękkim włosiem oraz nowego filtra. Żeby wyczyścić klimatyzator, należy rozpocząć od wyjęcia kratki wlotu oraz wylotu powietrza. Kratkę trzeba wyjąć i umyć. Można to zrobić za pomocą wilgotnej gąbki i mydła w płynie.
Potem trzeba odczekać kwadrans oraz wyjąć filtr i spłukać letnią wodą. Jeśli filtr nadal będzie brudny, można by go zawsze przemyć wodą z mydłem za pomocą szczoteczki. Następnie należy położyć filtr do wyschnięcia, ale nie można wkładać go wprost na słońcu.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://xrayprotect.pl/parawany-rtg.html) podobne nasze portale, które prezentują to zagadnienie – na pewno również Cię zaabsorbują.

Osadzony na filtrze brud, można by usunąć także odkurzaczem. Jeśli posiadamy filtr węglowy, należy oczyszczać go co najmniej raz na dwa tygodnie. Trzeba go wymienić na nowy raz w roku. Pochłaniacz zapachów musimy oczyszczać podobnie jak filtr powietrza. Trzeba ściągnąć rurkę odprowadzającą wodę, a następnie sprawdzić, czy osadziły się w tamtym miejscu glony.

Jeżeli tak się stało, należy zmieszać wybielacz z wodą w proporcji 1 do 16. Niezwykle istotne jest to, aby nie lekceważyć prac konserwacyjnych, gdyż ich zaniechanie może grozić wielkim niebezpieczeństwem.