Im dłuższą chwilę źródło światła jest w użyciu, tym bardziej oferuje korzyści finansowych oraz ekologicznych. Mimo nieznacznego zaniżenia wartości strumienia świetlnego w trakcie eksploatacji, LED są w stanie pozostać w użyciu dłuższy czas niż pozostałe źródła światła. Potencjał techniczny takiej technologii nie został jeszcze tak naprawdę wyczerpany. Z tego powodu LED to przyszłość oświetlenia.

żarówka

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com

Jak prezentują się czynniki które wpływ na niezawodność oraz trwałość pojedynczych LED? Trwałość LED jest w stanie bez problemu przekroczyć 50 000 godzin. W porównaniu z innymi źródłami światła LED bardzo rzadko ulegają zepsuciu. Jedynym minusem jest nieznaczna redukcja strumienia świetlnego podczas okresu eksploatacji. LED tak naprawdę nie wymagają konserwacji przez pełny czas pracy. Opisane niżej czynniki które wpływają na pojedynczą LED są w stanie także mieć wpływ na cały moduł LED.

Emisji światła towarzyszy wydzielanie ciepła, które wpływa na trwałość i strumień świetlny LED. Dotyczy to zarówno pojedynczych LED, ale również całych modułów czy led rgb.

Jeśli masz ochotę poznać więcej informacji na opisywany temat – odsyłam do linka (http://dkrm.com.pl/), gdyż tam są wartościowe fakty omawiające prezentowany wątek.

W tej sytuacji obowiązkowe jest, aby rozproszyć ciepło poprzez optymalny sposób zainstalowania lub odpowiednie radiatory. Najistotniejsza zasada mówi: im mniejsza wartość temperatury, tym dłuższa będzie wytrzymałość LED. Przyczyny wystąpienia naprężeń mechanicznych mogą być różnorodne. Mogą one nastąpić w czasie procesu produkcji, montażu albo sprzedaży LED, a również w czasie używania niektórych materiałów, w jakich pod wpływem większych wahań temperatury tworzą się silne naprężenia. Jeżeli LED są wystawione na oddziaływanie takich sił, może to negatywnie odbić się na ich trwałości, a nawet doprowadzić do całkowitego zniszczenia.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, to sprawdź szczegóły (https://urbanski.pl/mieszkania-5-pokojowe), które także są na ten temat. Zawsze lepiej jest znać więcej szczegółów.

Odzwiedź stronę.

panel oświetleniowy

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com

Każda żarówka LED i każdy moduł LED może zadziałać w konkretnym zakresie natężenia prądu. Im niższe jest natężenie, tym mniej energii zostanie uwolnione i tym mniejsza jest emisja ciepła, co bezpośrednio wpływa na trwałość LED. Kształt oraz konstrukcja obudowy LED odgrywa ważną rolę w procesie starzenia się różnorodnych komponentów pod wpływem światła emitowanego przez chip. W wielu przypadkach wbudowany odbłyśnik starzeje szybciej przez kilkaset pierwszych godzin działania w wyniku działania wysokiego natężenia oświetlenia oraz luminancji światła emitowanego przez chip. To oznacza, iż żarówki LED są rewelacyjne i warto w nie inwestować, ale jednocześnie nie zapominajmy o różnych minusach, które jednakże można zminimalizować.