Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja kojarzyła nam się z luksusowymi Wnętrzami. Dzisiaj taka klimatyzacja może zagościć w każdym mieszkaniu.
Klimatyzacja domowa jest w większym stopniu wydajna niż typowy wentylator. Jeśli prawidłowo dostosowany będzie model do rozmiaru pomieszczenia, wtedy w mieszkaniu będzie chłodno nawet w najgorętsze dni.

Klimatyzator posiada również dokładny układ regulowania temperatury i można by ustawić go tak, żeby we wnętrzu było cały czas przykładowo 20 stopni. Narzędzie automatycznie utrzymuje wilgotność powietrza na tego typu poziomie, aby był odpowiedni dla ciała człowieka. Gwarantuje również lekki powiew. Dzięki filtrom powietrza, chłodniejsze powietrze jest czystsze. Narzędzie klimatyzacyjne można by więc wykorzystywać także w chłodniejsze dni, aby zwilżyć i oczyścić powietrze. W domu stosować można by klimatyzatory przenośne albo klimatyzatory Split. Niektóre z takich modeli posiadają dodatkowy wentyLator, który wspiera chłodzenie albo elementy grzejne, dzięki jakim używać można klimatyzatora również, żeby dogrzać pomieszczenie.

konstrukcja

Autor: mvslusar
Źródło: http://www.flickr.com
Zarządzanie pracą takiego klimatyzatora jest bardzo łatwe.

Czy posiadasz trudność ze znalezieniem intrygujących informacji na prezentowany temat? Jeśli tak, to nie martw się, tylko prześledź treść, a z pewnością się nie rozczarujesz.

Można by to robić za pośrednictwem pokręteł oraz przycisków. Za ich pomocą można by ustawić temperaturę powietrza oraz szybkości wentylacji. W niektórych modelach zamontowany jest timer, który umożliwia zaprogramowanie wymienionych parametrów na 24 h. Klimatyzator wymieniać powinien powietrze w pokoju co najmniej dwa razy na godzinę. Dobrze jest, jeśli regulator temperatury ma dość szeroki zasięg oraz jest w taki sposób wyskalowany, aby można było zwiększyć albo zmniejszyć temperaturę co 1 stopień. Jeżeli urządzenie zaopatrzone jest w mikroprocesor, wtedy mamy gwarancję, że nie rozreguluje się on przypadkowo oraz w pokoju niespodziewanie nie zrobi się bardzo zimno albo niezwykle gorąco. Filtry powietrza zatrzymują pył oraz kurz.

Co poniektóre z nich mają także filtry z węgla aktywowanego, które to likwidują niemiłe zapachy albo mają także pochłaniacze elektrostatyczne, które zatrzymują zarazki, dym z papierosów i roztocza. Wszystkie filtry należy co jakiś czas czyścić ciepłą wodą co najmniej raz na dwa tygodnie.