Jednym z reprezentacyjnych fragmentów nieruchomości jest ogrodzenie. Chociaż każdy posiadacz nieruchomości chce przede wszystkim, by wszystko prezentowało się bardzo ładnie, ogrodzenie podlega różnym limitacjom.

niewielka łazienka

Autor: Timm Meunier
Źródło: http://www.flickr.com
ogrodzenia frontowe

Autor: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonalnym, estetycznym oraz, jeśli można to tak nazwać, prawnym.
Płot nie jest tylko elementem wyglądu. Jest podstawową barierą przed niechcianymi gośćmi, stanowi także ochronę przed złodziejami, kurzem i hałasem. Niektóre funkcje często górują nad tą reprezentacyjną, ale w każdym przypadku można wybrać płot, który spełni jednocześnie wszystkie wymagania przyszłych mieszkańców. Przed wyborem jakiegokolwiek płotu, trzeba sprawdzić z całą pewnością, czy w planie zagospodarowania przestrzennego nie oznaczono parametrów, jakie ma on spełniać. Bywa, że gmina wymaga określonego materiału, Koloru i wysokości ogrodzenia. Jeśli tak jest – nie ma się wyboru. Pozostaje tylko ograniczyć osobiste upodobania i kreatywność dostosować się projektu.

Garaż

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas projektowania parkanu powinno się pamiętać, że każdej strony płot nie musi prezentować się tak samo. Zwykle to ogrodzenia frontowe spełniają rolę reprezentacyjną, tym samym są najdroższe, pozostała część płotu, która jest częścią wspólną z sąsiadami, może być inna – zazwyczaj tańsza.
W dzisiejszych czasach wybieramy z mnóstwa materiałów i rodzajów ogrodzeń. Różnią się one właściwościami i, co ważniejsze, ceną. Mają różną trwałość i różne potrzeby dotyczące pielęgnacji. Z tego powodu powinno się pamiętać, że na przykład ogrodzenia frontowe z wielu rodzajów kamienia nie wymagają pielęgnacji, a płot drewniany prędko ulega zniszczeniu. Z tego powodu będzie wymagał częstej konserwacji.

Na rynku można nabyć wiele innych rodzajów ogrodzeń, oryginalnych i skromnych w formie.

Zaciekawiło Cię to zagadnienie? Jeżeli tak, to z przyjemnością pragniemy Cię zawiadomić, że kolejny ciekawy wpis (http://www.dekordia.pl/produkty/kategoria-plytki-hiszpanskie-do-kuchni) czeka na Ciebie na dalszej stronie – czytaj z radością.

Najważniejsze jest jednak, żeby były dostosowane raczej do bryły domu i okolicy niż wyobraźni właściciela posesji.