Sól krzemowa nazywana także krzemianem sodowym jest białym, pylistym proszkiem, dobrze rozpuszczalnym w wodzie. Można także napotkać inne moduły molowy i ciężary nasypowe krzemianów suszonych, które wykonywane są wg.

indywidualnych wskazówek klientów.
porady

Autor: avda-foto
Źródło: http://www.flickr.com

Taki krzemian sodowy używany jest do realizacji preparatów myjących, myjąco-dezynfekujących i myjąco-czyszczących. Jest też składnikiem wyrobów chemii gospodarczej czy różnych produktów chemicznych. Przez wzgląd na wysoką alkaliczność tego typu krzemian sodowy ma działanie drażniące na błony śluzowe oraz cerę. Powoduje również bardzo poważne uszkodzenia narządu wzroku. Rekomenduje się pracę w specjalnych maskach przeciwpyłowych oraz w odpowiednich okularach ochronnych. Jest to środek niepalny i nie podtrzymuje procesu palenia. Krzemian sodowy jest pakowany w worki polietylenowe, big-bagi czy w torby z papieru z wkładką PE.
Produkt ten nie jest materiałem nazywanym jako groźny produkt w rozumieniu przepisów ADR i RID. Produkt tego typu należy składować w chłodnym oraz suchym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o recykling odpadów, to produkt taki posiada relatywnie duże PH. Gdy jest rozsypany i tworzy odpad, to trzeba zebrać go do worków albo zbiorników. Powinny być one wytrzymałe na funkcjonowanie takiego środka, a następnie należy go zneutralizować. Pozostałości po zgrubnym zebraniu należy spłukać niezwykle dużą ilością wody. Metakrzemian sodu jest produktem powszechnie dostępnym w sprzedaży. Dla przykładu opakowanie o masie 1kg oferowane jest za cenę ok. trzydzieści złotych.

Chciałbym namówić Cię na moje www (http://www.ekobak.pl/category/oferta/). To nowa strona, która posiada wiele ciekawych treści. Miło będzie również, jeżeli napiszesz opinię.

Naturalnie można go nabyć także w znacznie mniejszych opakowaniach np. o wadze stu albo 200 g. Do kupienia jest w internecie.

Jest stosowany jako składnik kąpieli mycia i odtłuszczania oraz do efektownych doświadczeń. Oferowane Produkty w internecie są produktami oznakowanymi zgodnie z GHS. Na etykietkach mają datę ważności 2-5 lat od daty wyprodukowania zależnie od substancji.