Ubezpieczenie dowolnej posiadłości, która stanowi własność jednej osoby nie jest obecnie żadnym problemem.
Posiadamy nieograniczony dostęp do różnorodnych poradników i kalkulatorów ubezpieczeń, które to narzędzia pozwalają prędko i komfortowo znaleźć najbardziej odpowiadającą nam polisę.

budynek wielorodzinny

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo osób zastanawia się jednak, co wykonać, jeżeli zajmujemy lokal w budynku wielorodzinnym. Warto dowiedzieć się, co musimy zrobić, aby zagwarantować sobie, swoim najbliższym oraz swojemu majątkowi niezbędną opiekę przed wszystkim, co może przynieść los. Ponadto warto wiedzieć, czy decyzja o ubezpieczeniu budynku wielorodzinnego należy wyłącznie do nas. W pierwszej kolejności musimy określić, czym jest budynek wielorodzinny – najważniejsze dla odpowiedzi na tego typu pytanie będzie określenie osób albo organizacji, które mają prawo do zajmowania się sprawą jego ubezpieczenia. Otóż budynek wielorodzinny jest obiektem posiadającym przynajmniej jedną klatkę schodową i więcej niż dwa mieszkania.
krajobraz - dom

Autor: Hugh Llewelyn
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości znaczy to, że do takiej grupy trzeba zaliczyć zarówno bloki mieszkaniowe, jak i kamienice czy budynki, które składają z przynajmniej trzech lokali mieszkalnych. Tak rozległa definicja wymusza niejako poszukiwanie innego przedziału ochrony i utworzenie niezwykle dostosowanych do potrzeb każdej z grup produktów.

Ta duża definicja sprawia także, że decyzję w kwestii ubezpieczenia całości może zainicjować lub wycieraczki do butów inwestor budowlany, rada spółdzielni albo szczególnie w przypadku mniejszych zbiorowości właściciele pojedynczych lokali w konkretnym posiadanym przez siebie zasięgu własności. Na pewno pierwszą kwestią, która powinna zaciekawić właściciela położonego w zabudowie wielorodzinnej mieszkania, jest ubezpieczenie własnego lokalu.