Duża ilość hoteli zastanawia się nad wprowadzeniem systemu kontroli dostępu, dzięki jakiemu zwiększa się bezpieczeństwo gości przebywających w hotelu. To niezwykle dobre rozwiązanie, lecz co powinniśmy o nim wiedzieć? Co przez to rozumieć?

system kontroli dostępu w hotelu

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
System kontroli dostępu w hotelu jest sprzętem, jak hotelowe zamki, do szafek czy czytniki kart a także oprogramowanie, jakie tym wszystkim zarządza. To szczególny rodzaj system kontroli, a najważniejsze w nim to zagwarantowanie czasowego dostępu wielu osobom, jakie nie są pracownikami obiektu, do pokoi oraz wybranych pomieszczeń.

Masz chęć poznać inny aspekt prezentowanej sprawy? Zobacz więcej porad na stronie – one zapewne rzucą nowe światło na prezentowany problem.

Tego typu system kontroli umożliwia na zdefiniowanie kilku grup, a więc przypisanie im podobnych albo niemal identycznych uprawnień dostępu.

podjazd

Autor: Elektrolux
Źródło: http://www.doman.com.pl
W określonych sytuacjach, systemy kontroli dostępu w hotelu przyłączone są nowoczesnym oprogramowaniem do zarządzania hotelem, umożliwia to na przykład na przydzielenie dostępu do określonych pomieszczeń, zależnie od zakupionych usług przez gościa hotelowego. interesującym rozwiązaniem jest również elektroniczny hotelowy zamek, jaki określany jest także klamką hotelową. Zamek mechaniczny i czytnik kart, silniczek jaki steruje ryglem jak i elektronika – to wszystko obsługuje najważniejsze elementy zamka.
Pozwalają one na to, aby hotelowi goście mieli komfortowy dostęp do pokojów, a służą do tego profesjonalne karty, które są zaprogramowane przez pracowników recepcji. Tego rodzaju zamki mają pamięć, w jakiej zapisują godziny otwarcia, ale także identyfikatory otwierających kart.

Są w stanie być zasilane bateriami albo zasilaniem stałym. To najistotniejsze, najbardziej dopasowane systemy w hotelach, jakie wykorzystywane są naprawdę często. Istnieją również inne, lecz nie tak powszechne.