We współczesnych czasach architekci stawiają na innowacyjne rozwiązania technologiczne, które mają za zadanie zatrzymać wewnątrz jak najwięcej prądu. Sprawia to, że koszty użytkowania domów są dość niskie, co widać po niższych rachunkach za ogrzewanie i co bez wątpienia zainteresuje ich właścicieli. Co możemy uczynić, aby budowany przez nas budynek był bardziej ekologiczny?

dom - malowidło

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
stykówka - dom

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
dom - fotka

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą rzeczą, którą musimy rozważyć jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu, jest jego rozmiar oraz kształt. Jeśli chodzi o domy parterowe nowoczesne propozycje ogrzewania są dużo łatwiejsze do zaplanowania. Im wyższy dom (zobacz http://partnerzy.pl/), tym kłopot dogrzewania oraz utraty ciepła i potrzebnej do jego stworzenia energii elektrycznej staje się coraz poważniejszy. Sprawdź informacje:

Projekty domów energooszczędnych odznaczają się zwykle również prostą formą, bez dekoracyjnych dobudówek i zakrzywień – fragmenty te są bowiem dość trudne do dogrzania i mogą prowadzić do znaczącej utraty ciepła w czasie zimy. Najbardziej ekonomicznie i najkorzystniej jest zatem wybrać dom (zobacz wiercenie otworów w betonie) o nieskomplikowanej formie oraz prostej budowie dachu – wszelkie innowacje w tej dziedzinie mogą być trudne lub nawet niemożliwe do dogrzania.

Najnowszy wpis:

Projekty domów energooszczędnych potrzebują również wykorzystania wysokiej jakości materiałów, które będą przeciwdziałać nadmiernej utracie ciepła. Już na etapie tworzenia projektu musimy omówić z architektem takie kwestie, jak grubość dachu i ścian oraz ich docieplenie, jak również wydajność grzewczego systemu. Jeśli chodzi o domy parterowe nowoczesne budownictwo każe wykorzystywać jeszcze bardziej rygorystyczne wymagania niż te, które są ustalone w standardowych zaleceniach budowlanych. Sprawi to, że budynek będzie jeszcze bardziej ekologiczny, co przyniesie nam jeszcze większe zyski. Dobrze jest również zdecydować się na dobrej jakości jakości materiały, które charakteryzują się świetnymi termoizolacyjnymi właściwościami – dzięki temu większa ilość ciepła pozostanie wewnątrz domu, a my będziemy mogli cieszyć się dużo korzystniejszymi rachunkami za użytkowanie energii elektrycznej.