Kogo wybierzesz, kiedy zajdzie taka potrzeba? Człowieka, który zna się perfekcyjnie na swoim fachu czy tak zwaną „złotą rączkę”? Pytanie może wydawać się podstępne, ponieważ jedna, jak i druga osoba jest dobra w tym, czym się zajmuje. Jednakże powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej preferujemy człowieka, który ma specjalizację czy takiego, który jej nie posiada, lecz twierdzi, że zapewne sobie ze wszystkim poradzi. Komu zaufać?

Jeśli wybierzemy pierwszego z kandydatów może być przekonani, iż zna się on na swoim fachu, bez problemu rzuca terminami, umie na przykład objaśnić czym są sprężarki powietrza, instalacja pneumatyczna, umie wytłumaczyć czym się różni rura aluminiowa od rury normalnej, potrafi wskazać najbardziej profesjonalne produkty, które nie raz już spełniły swoją rolę. Tego typu człowiek ma sporo realizacji, a czuję się w swojej specjalizacji jak ryba w wodzie, gdyż robi to od zawsze. Co więcej, jego dziadek i ojciec też to robili, tak więc fachu uczył się od małego. Można tak polubić tego fachowca, iż pomyślimy: „a pokaże mi jeszcze jedną rzecz, może też naprawi?”, lecz on na takiego pytanie odpowiada stanowcze: „nie!”.

urządzenia chłodnicze

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi z naszych specjalistów, pan „złota rączka” tak naprawdę ma bogatą przeszłość. Był w wielu państwach, pracował w niejednym miejscu, a co najbardziej istotne sam się wszystkiego nauczył. Różnych prac uczył się od różnych osób, a jego ojciec również preferował różne zajęcia. (Sprawdź instalacje pneumatyczne). Sam naprawiał wszystko w domu, nigdy nie potrzebował fachowców. Tego typu człowiek może zrobić naprawdę dużo – od hydraulika w łazience po gładź w pokoju. tego typu specjalista często też jest tańszy niż ten, co specjalizuje się w jednej dziedzinie. Mówi, że wykona to i to, nie ma problemu.

Po takich informacjach przychodzi czas na ostateczne podjęcie decyzji. Wiadomym jest, iż wielu z nas będzie wybierało pod kątem wcześniejszych doświadczeń. Jeśli „złota rączka” nie dała rady z jakimś zadaniem wybierzemy fachowca-specjalistę, jednak, gdy ten fachowiec był dość drogi, a do tego niezbyt miły, to zastanowimy się nad tym, czy nie zatrudnić „człowieka od wszystkiego”. (Nowość sprężarki śrubowe pneuma).

Jeżeli czytasz ten artykuł to oznacza, że prezentowana tematyka Cię zaciekawiła – pod tym hiperłączem (http://termas.pl/kontakt/) odnajdziesz zbliżone, równie ciekawe informacje.

Jakbyś postąpił, co jest dla Ciebie w tej kwestii najbardziej istotne? Czy człowiek, który zna się na konkretnym fachu czy „magik”, który zapewni, że zrobi wszystko? Kwestia w rzeczywistości pozostaje otwarta, a wybór pewnie rozłoży się pół na pół.