Rzeczywiście, oferta zaprojektowanych gotowych domu jest z roku na rok bardziej interesująca, a możemy wśród nich znaleźć domy o dość różnorodnej architekturze, to znaczy są domy małe i duże, parterowe oraz piętrowe, a także z różnymi rodzajami dachów – płaskim czy spadzistym. Czy warto jednakże zdecydować się na opcję projekty domów z kosztorysem?

W dość wielu sytuacjach jesteśmy w stanie zobaczyć zrealizowany już projekt, czyli to jak nasz dom będzie się prezentował w rzeczywistości (do projektu wybierz kosztorys). W takiej sytuacji najprościej jest ocenić, czy jest to właściwie to, na czym nam właśnie zależy, czy jest to projekt, jakiego szukamy. Możemy obejrzeć budynek w przeróżnych wariantach wykończenia, sprawdzić jakie zmiany robią inni inwestorzy, jak również zapytać ludzi czy dobrze się mieszka w takim domu.
Projekt domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

Należy wiedzieć, że powtarzalność, jak również to, że identyczny dom posiada nasz sąsiad, czasem zniechęca potencjalnych kupców do wyboru projektu. Szczególnie pewnie będzie zniechęcał tych, jacy pragną mieć niepowtarzalne lokum oraz wszystkie szczegóły w nim opracowane po swojemu. Również osoby, jakie posiadają bardzo konkretną oraz dokładnie sprecyzowaną wizję swojego miejsca do życia, mogą nie odszukać najlepszego dla siebie projektu pośród prezentowanych projektów. Z pewnością zaś ci, którzy nie wiedzą do końca jaki rodzaj domu ich interesuje, przeglądając katalog projektów mogą natknąć się na coś, co będzie dla nich odpowiednie.

Za katalogowy projekt najczęściej zapłacimy mniejszą kwotę aniżeli za indywidualny projekt, jaki jest przygotowany na nasze zamówienie. Za gotowy projekt możemy zapłacić około 1,5 – 3 tysiące złotych. Musimy również mieć świadomość, że wśród projektów takiego rodzaju można też znaleźć takie na wykonanie domów energooszczędnych, jakie spełniają dość rygorystyczne wymagania cieplne. W zależności od tego, czego oczekujemy możemy zdecydować się na tego typu projekt, albo działać na własną rękę. Z kolejnej strony nie musimy na początku nabywać projektu całego domu, rozpocząć można od projekt garażu by zastanowić się czy tego typu forma nam odpowiada. Jeżeli mieszkania (więcej treści na ten temat) nam się spodoba to możemy pomyśleć o czymś większym i bardziej zaawansowanym, to znaczy o domu.

|