Kupując drzwi wewnętrzne, dość często nie zastanawiamy się nad tym, jakimi materiałami są wykończone. Podstawą w tej sytuacji jest raczej wzór, barwa jak i forma. Nie zwracamy uwagi natomiast za bardzo na to, czym zostało powleczone skrzydło, czy jest to okleina czy fornir. Wybór pomiędzy jednym a kolejnym sposobem wykończenia drzwi nie zależy jedynie od naszego gustu, lecz także od rodzaju użytkowania pomieszczenia.

Okleina już dziś nie jest towarem drugiej kategorii. Używa się ją dosyć często, nie jedynie na drzwi, bo powszechne są także przykładowo okleiny Warszawa – się więcej tutaj. W odstawkę odeszły już okleiny, jakie wyglądały sztucznie i tandetnie, były niezbyt dobrej jakości i posiadały mało urozmaiconą kolorystykę. Obecnie już nie jedynie względy ekonomiczne, ale głównie praktyczne powodują, że w wyposażeniu wnętrz wybierana jest więc częściej niż lite drewno.

Folia okienna

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com

I nie w tym nic dziwnego, gdyż wybór pośród foli jest rzeczywiście duży ( więcej zobaczysz na www). Solidnej jakości okleina bardzo dobrze przedstawia strukturę drewna, do tego charakteryzuje się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne jak również wilgoć. Świetnie się sprawdza w mieszkaniach, gdzie mieszkają małe dzieci. Drzwi w takiej okleinie bez obaw możemy stosować w kuchni czy łazience, ponieważ całkiem dobrze reagują na wilgoć. Dostać można także drzwi z okleiną ryflowaną, swój interesujący wygląd zawdzięcza swego rodzaju przestronności. Uwypuklenia posiadają także walor użytkowy, co oznacza, że na takich drzwiach w sumie nie widać śladów codziennego użytkowania.

Przejdź do serwisu i dowiedz się tu, czy nasz podobny tekst będzie interesujący. Będzie nam również niezmiernie przyjemnie, jeśli napiszesz ocenę.

Nie zobaczymy na nich śladów palców, co jest niesamowicie istotne, szczególnie w domach, w których przebywają dzieci. Innym sposobem będzie użycie forniru. To bardzo cienkie płaty drewna, jakie uzyskujemy poprzez skrawanie ich ze ściętych pni drzew.

W taki sposób pocięte arkusze łączone są w wiązki, z zachowaniem kolejności, w jakiej zostały zdjęte z pnia. W ten sposób rysunek słojów może zachować ciągłość jak i spójny kolor. Fornir to świetna alternatywa dla normalnego drewna. Możemy cieszyć się piękną fakturą i szlachetnym wyglądem, przy możliwości wyeliminowania jego klasycznych wad, przykładowo wydawanie dźwięków skrzypienia albo deformacja (sprawdź więcej). Takie artykuły można kupić w wielu specjalistycznych punktach sprzedaży, gdzie otrzymamy innego rodzaju przydatne oraz praktyczne artykuły do domu, przykładowo folie okienne Warszawa.