Jest to narzędzie, które ma na celu wspomagać przejazdy przez ciężki teren. Na wstępie jednak trzeba wspomnieć, że te narzędzia nie służą jedynie do tego. W wielu przypadkach dopasowane są one także do wciągania uszkodzonego pojazdu na lawetę lub pomagają podczas ładowania łodzi na przyczepkę.

W przypadku zastosowania wciągarki w rekreacyjnej formie, wystarczyłaby zdecydowanie jej elektryczna wersja, która zasilana jest napięciem o wartości 12V. Najważniejszy składnik wciągarki, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest uciąg. Nie trzeba jednak przesadzać i do samochodu, który waży 1800 kilogramów nie trzeba kupować wciągarki o uciągu 4000 kg. Według standardów uciąg wciągarki powinien wynosić 1,5 raza dopuszczalnej całkowitej masy samochodu. Zastosowanie tego typu sprzętu okazać się może konieczne w chwili, kiedy auto ugrzęźnie w błocie oraz będzie dodatkowo maksymalnie obciążone. Trzeba mieć świadomość tego, że jadąc autem w teren, trzeba przewidzieć i przygotować się na wszelkie możliwości. Kiedy wybraliśmy już uciąg wciągarki, zwrócić trzeba uwagę na moc silnika elektrycznego. W większej części przypadków wystarczyłaby w zupełności moc w granicy 50KM. Należy zwrócić także uwagę na okres gwarancji producenta. Stereotypowo oferowana jest dwuletnia gwarancja.
biuro

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Gdy wybieramy typ wciągarki, można by napotkać 2 typy: wciągarkę zintegrowaną oraz z oddzielną puszką sterującą. Montaż wciągarki zintegrowanej jest o wiele prostszy, ponieważ w bardzo wielu przypadkach pasuje w miejsce, które producent auta zaplanował, żeby zainstalować takie urządzenie.

Jeśli chcesz przeczytać więcej informacji na prezentowany temat – znakomicie się składa, gdyż istnieje już pełna informacja (https://kesbet.pl/produkty/stojaki-na-rowery/), którą możesz zobaczyć tutaj.

Wciągarka z oddzielną puszką sterującą zezwala na instalację sterowania w każdym obszarze, które nie musi sąsiadować z wciągarką.

W przypadku pojazdu, w którym producent zaplanował miejsce na zamontowanie wciągarki, będzie to prosty oraz miły zabieg. Należy wciągarkę montować tylko do solidnych składników pojazdu, które podczas nawet znacznych obciążeń nie będą wyrwane wraz z urządzeniem.