Wykonywanie docieplenia budynku jest niezwykle ważną kwestią tak w przypadku nowych, jak i remontowanych nieruchomości. Taką pracę można by wykonywać za pomocą różnego rodzaju surowców, jednak w niektórych miejscach jest to niezwykle trudne.
Należy pamiętać, że wymagane jest zachowywanie ciągłości izolacji termicznej, a to nie w każdym przypadku jest możliwe przy wykorzystaniu płyt czy też wełny mineralnej.

Zazwyczaj wtedy najlepszym rozwiązaniem jest regranulat styropianowy. Jest to doskonały sposób na docieplanie trudno dostępnych przestrzeni poddaszy czy też stropodachu. Takie granulaty stosowane są także przy wypełnianiu szczelin powietrznych w tego typu przestrzeniach jak ściany warstwowe. Wspomniany styropianowy regranulat często stanowi warstwę drewnianej posadzki lub stropu. Takie surowce jak płyty czy maty posiadają nieco wyższy parametr przewodzenia ciepła, więc trzeba go opracowywać nieco grubszą warstwą. Dla przykładu 20 centymetrowej grubości płyta styropianowa ma parametr wynoszący 0031 W/(m K), warto jest użyć regranulat o grubości 26 centymetrów. Posiadałby on współczynnik równy 0043 W/(m K).

Czy w kontekście omawianego w tym artykule problemu znajdujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeśli nie, to inne materiały zobacz pod adresem (https://www.pademeble.pl/52-akcesoria), który jest tutaj.

Jest to jednak bardziej korzystne rozwiązanie, ponieważ może bardzo dokładnie wypełnić wszystkie zakamarki.

wizja - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
domu

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Sposób układania tego granulatu wygląda nieco w inny sposób niż w wypadku tego typu surowców jak chociażby maty. Stosowane jest do tego celu specjalistyczne narzędzie, które tego typu regranulat wdmuchuje. Może dać to więc możliwość nadania każdej grubości takiej termoizolacji. Jeżeli ocieplany jest nowo powstały budynek, zazwyczaj wykonuje się to, kiedy ma on stan zamknięty.

Stosowanie regranulatu jest znacznie szybsze niż układanie płyt czy mat. Taki materiał nie jest także magazynowany na terenie budowy, gdyż jest dostarczany przez ekipę, która będzie wykonywać taką termoizolację.