Jeśli rysy są naprawdę niewielkie, to wystarczy zakleić ekran za pomocą folii poliwęglanowej. Tego typu folia doskonale wypełnia wszystkie mikro szczeliny i mikrorysy oraz dodatkowo chroni przed powstawaniem następnych innych rys.
Taki sposób jest bardzo łatwy, gdyż żąda wyłącznie niezwykle dokładnego naklejenia folii.

dom

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba oczywiście zastosować właściwej dla konkretnego modelu folii. Jeżeli z kolei zarysowania na ekranie są nieco większe, to dobrym sposobem będzie wykorzystanie pasty do zębów. Jako że najcenniejszym elementem takiej pasty są zeolITy, czyli drobinki pokruszonych skał, po prostu poleruje się nią ekran. Na głębsze zarysowania pasta już niestety nie wystarczy, zatem można by użyć jedynie pasty polerskiej. Ma ona grubsze ścierniwo, zatem trzeba wszystkie prace robić niezwykle uważnie, ponieważ niezwykle prosto jest w takiej sytuacji uszkodzić ekran. Jeżeli to nastąpi, to pozostanie już wyłącznie wymiana kompletnego wyświetlacza ekranu.
Okna, elewacja

Autor: jointcracker
Źródło: http://www.flickr.com
Przy obu takich sposobach, dobrze byłoby zastosować na koniec folię poliwęglanową, żeby nie było konieczności martwienia się o ewentualne kolejne zarysowania. Usuwaniem zarysowań i regeneracją ekranów zajmują się co poniektóre serwisy GSM. Niestety tego typu usługa nie zalicza się do najtańszych, jednak jeśli nie posiadasz należytego doświadczenia, to jest to doskonałe rozwiązanie kłopotu. Oczywiście zostaje jeszcze sprawa zamiany ekranu wyświetlacza, jednak w większości telefonów będzie to nieopłacalne, ponieważ wartość smartfona zwiększy się po tego typu zamianie około dwukrotnie.

Usuwanie zarysowań z ekranu to niezwykle delikatna sprawa, zatem jeśli nie czujesz się na siłach, to najlepszym rozwiązaniem będzie niepodejmowanie się tej pracy samodzielnie. Korzystniej oddać komórkę do serwisu.