W bardzo dużej ilości gałęziach przemysłu wykorzystywane są różnorodnego rodzaju urządzenia. Nie przeznaczone są one do użytku prywatnego. Lasery i wciągarki zwyczajnie nie są potrzebne do powszedniego funkcjonowania.

wnętrze po remoncie

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w wypadku ogromnych zakładów takie przyrządy zezwalają oszczędzić czas i fundusze. Jeśli nawet cena zakupu jest niezwykle duża to i tak oszczędność jest bardzo zauważalna w perspektywie. Przykładem takiego urządzenia może być granulator, jaki używamy do przesiewania różnorodnego rodzaju produktów. Dzięki granulatorowi uzyskujemy o wiele lepszej klasy produkty. Nie używamy granulatorów przy takich towarach, które wytwarzają pył, który może grozić wybuchem. Jest dużo rodzajów granulatorów a odróżniają się one wzajemnie przykładowo stopniem zaawansowania. Narzędzia te stosowane są w celu przesiewania towarów mokrych, lub produktów sypkich. Należy jednak mieć w pamięci, aby części, które mają styczność z produktem były kwasoodporne.
marina - dom

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Do w najwyższym stopniu typowych zastosowań granulatora zaliczamy rozdrabnianie pasz. W sprzęcie tego typu pasze w formie mieszanek paszowych przetłaczane są przez otwory różnych matryc. Czynność ta przeprowadzana jest po to, aby uzyskać zagęszczoną paszę i aby pasza ta była jednolITej wielkości. Dzięki granulatorom można ją składować długo. Można otrzymać w ten sposób bardziej znaczącą efektywność przy jej podawaniu zwierzętom.

Podczas granulowania jest wydzielana para, jaka sprawia, że pasza jest do pewnego stopnia wysterylizowana a tym samym strawna. Tego typu pasze są przeznaczone do karmienia ryb lub ( obróbka mechaniczna cnc gonstal ) drobiu. Ceny takich urządzeń są niezwykle wysokie oraz mogą osiągać wysokość nawet 100.000 zł.