Własne cztery ściany to z pewnością pragnienie wielu z nas. Mimo że nieruchomości generalnie są osiągalne na rynku, czasami ich ceny są nie do przejścia. Dlatego wiele osób z entuzjazmem zareagowało na rządowy plan dopłat.
Aby kupić mieszkanie, nie należy już zapożyczyć się w banku, u najbliższych i wydać oszczędności życia.

Mimo iż ceny nieruchomości nie spadły drastycznie, zmienił się sposób ich finansowania dla setek Polaków. Wszystko to za pośrednictwem MDM – programu Mieszkanie dla Młodych – program MDM, jaki od paru lat obowiązuje w naszym kraju. Jego cel to zapewnienie młodym osobom możliwości zakupienia mieszkania, a nie mieszkania ciągle z rodzicami. Odsetek ludzi po 25. roku życia, jacy w dalszym ciągu mieszkają u rodziców jest u nas jeden z najwyższych w Europie. Ów program ma za zadanie zwalczyć taką sytuację, umożliwić młodym ludziom taki start w dorosłe życie, który mają zapewniony młodzi obywatele innych państw Europy. To ogromnie ważne wsparcie rządu, jakiego nie musimy oddawać.

Masz wrażenie, że pokrewne posty rozjaśniają Ci bardziej tę kwestię? Jeżeli tak uważasz, zobacz w tekście (http://archipelag.pl/projekty-domow/z-poddaszem) inny tego rodzaju punkt widzenia.

MDM to ogrom wszelakich przepisów oraz obostrzeń, dlatego jeśli nie rozumiemy do końca, jakie zasady najbardziej nas dotyczą, opłaca się korzystać z pomocy fachowców, którzy na pewno wszystko nam wytłumaczą oraz powiedzą, jakie należy podjąć teraz kroki.

taras

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
mdm

Autor: Stelton
Źródło: Stelton
Wiele osób, które miały w planach zakup mieszkania dopiero za parę lat decyduje się na to znacznie wcześniej właśnie z powodu na to dofinansowanie. To ogromna szansa dla młodych ludzi na zamieszkanie w upragnionej nieruchomości, na zakładanie rodziny i rozpoczęcie prawdziwego życia. Mieszkanie dla Młodych to projekt, który ogólnie zjednoczył wszystkich polityków, bez względu na to, z jakiej są partii.

Pomoc młodym osobom u progu ich dorosłego życia musi priorytetem dla każdego państwa, a oprócz tego inwestowanie w młodych to zysk w przyszłości. Opłaca się to zapamiętać oraz kierować się tym mottem.