Gdy wybieramy się do jakiegoś zagranicznego miasta, bardzo rzadko atrakcją turystyczną jest targ. Inaczej jednak jest w przypadku stolicy Węgier, gdzie mieści się najstarszy i największy budynek, w którym jest stworzona do tego celu hala.

lampka nocna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

Budynek taki powstał w 1897 roku w mieście pod nazwą Peszt. Miasto to połączyło się później z miastem o nazwie Buda. Wspomniany budynek, w którym znajduje się hala targowa jest umieszczony przy głośnej oraz znanej ulicy Vaci, niezwykle niedaleko znanego Mostu Wolności. W wyniku różnorodnych przedsięwzięć podczas II wojny światowej omawiana hala została bardzo zniszczona. Odrestaurowano ją jednak dopiero kilka dziesiątków lat później. Stało się tak z tego powodu, że w tym mieście znajdowały się znacznie bardziej istotne budynki do odnowienia niż targ. Przed wejściem do wspomnianej hali jeszcze nie czuje się, jak jest ona wielka. brama do hali przynosi na myśl swym wyglądem bramę do jakiegoś hangaru. Opisywana hala targowa jest odbudowana w stylu neogotyckim. Zaraz po wejściu do wnętrza, oprócz dużej ilości stoisk kupujący z pewnością zwrócą uwagę na dach.
biuro

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to połączenie okazałych Rozmiarów otworów okiennych z blachą. Jeżeli chodzi o kupujących, których można tam spotkać, to przede wszystkim będą to naturalnie zamierzający zrobić zakupy mieszkańcy Budapesztu, przy czym jest tam także duża ilość turystów.

Jeśli tego typu kwestia jest według Ciebie na tyle istotna, że chcesz poznać ją również od innej strony, więc potrzebne Ci podobne dane, to więcej znajdziesz w tekście.

Można by odnieść wrażenie, że wspomniana hala targowa wcale nie śpi, ponieważ w każdym zakamarku znajduje się dużo ludzi. W tym budynku przeplatają się różne kolory, smaki czy też nawet języki. Można w tamtym miejscu znaleźć mieszankę praktycznie wszystkiego.

W hali znajdują się aż 3 poziomy, przy czym początkowo zauważa się tylko 2. Są to kolejno poziom „-1”, czyli niejako piwnica, parter oraz pierwsze piętro. Na różnych kondygnacjach można kupić przeróżne produkty.