Jakie formy do wypiekania należałoby posiadać w kuchni?
Czy silikonowe formy są lepsze aniżeli zwyczajne metalowe a także na co zwrócić uwagę, nabywając formę? Jeżeli dopiero planujecie swoją kuchnię i nie macie ani dość miejsca, ani także za wiele pieniążków na foremki do wypiekania, to podpowiem, iż przydadzą Wam się 2 formy.

Krągła tortownica około 24 cm i podłużna keksówka, taka 25 cm. W tych foremkach przygotujecie naprawdę dosyć dużo. W krągłej robi się serowce tak wypiekane, jak również sernik krówkowy czy też serowiec nowojorski jak też te bez pieczenia. W prostokątnej upieczecie babki czy murzynka, a również drożdżowe ciasto. Formy metalowe – są to najbardziej popularne oraz najtańsze formy. Takiej foremki nie kładźmy nigdy do zmywarki gdyż zardzewieje po jednym myciu.
Rdza
Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Formy z silikonu są to bardzo wygodne foremki, w dodatku bardzo trendy. Po pierwsze, nie potrzeba wykładać ich papierem , a deserki, czy to ciasta, czy te na zimno, bez trudności z nich wychodzą. Dzisiaj, jest niesamowita ilość wzorów foremek z silikonu, zatem ciasta, baby czy też ciasteczka mogą przybrać finezyjne kształty. Zajmują niewiele miejsca – możesz je giąć. Wady? Silikon silikonowi nie równy. W owym wypadku sprawdza się teoria, iż lepsze są te kosztowniejsze.

Na co zwracać uwagę, nabywając foremkę z silikonu? Z pewnością powinna być gruba, w miarę sztywna zaś przy większych babach dobrze, jeśli ma wzmocnienie w postaci drutu, wtenczas przeniesiecie ciasto do pieca bez rozlewania na całą kuchnię. Posiadam parę ukochanych silikonowych foremek, w nich z przyjemnością przygotowuję babki dla przykładu pomarańczową albo też szybkie czekoladowe ciasto.