Nie raz zbiliśmy jakąś szklaneczkę. Pewnie i jakiś półmisek wysunął nam się z rąk. W dodatku od dziecka dostawaliśmy picie w kubku, bo szklanki są delikatne. Maluch albo rozbije albo, co jeszcze gorsze przygryzie i będzie nieszczęście. Jeżeli więc usłyszelibyśmy zapytanie, jakie jest szkło? Na sto procent wiele osób powie, że kruche.

Szklanka z grawerem

Autor: Amanda Siska
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak szkło hartowane jest zaprzeczeniem tych stereotypów. Dzięki specyficznej obróbce w wysokiej temperaturze i chłodnej wodzie szkło to jest bardzo odporne. Trudno jest stłuc coś, co jest stworzone z hartowanego szkła. Co ważne, kiedy zbijemy coś ze szkła hartowanego odłamki nie okażą się ostre, czyli możliwość draśnięcia się nimi będzie niewielka. Czyli inaczej niż w przypadku zwykłego szkła. Dobrze jest, więc zastanowić się, czy może nie chcielibyśmy sprawdzić opcji, jakie daje nam Moglibyśmy na przykład wykorzystać ten materiał do stworzenia nowoczesnych schodów lub możemy kupić drzwi barwione ze szkła hartowanego.

Nie obawiaj się pomysłów ze szkła w domu
Wykorzystajmy w domu szklane rozwiązania. Nie bójmy się szkła w mieszkaniu. Nie chodzi tu tylko o niesamowitej szklanej zastawie, chodzi bardziej o szklane schody, barierki szklane i co tam

Kolorowe szklane kulki

Autor: Fancy Nancy
Źródło: http://www.flickr.com

jeszcze będziemy w stanie wymyślić. Szkło (odwiedź serwis) to rozwiązanie nowoczesne. Mieszkanie, w którym zamiast topornej balustrady będzie szklana barierka od razu będzie wydawało się bardziej nowoczesnym wnętrzem. Jeśli, więc chcielibyśmy, by nasze wnętrze przyciągało uwagę powinniśmy pomyśleć o szklanych rozwiązaniach.

Nie czekaj! Jeśli zainteresowała Cię istota tego wpisu, to doczytaj tutaj (https://drabest.pl/pl/23-taborety-podesty) kolejne niebywale pasjonujące informacje w kolejnym poście.

W dodatku, jeżeli mieszkanie nie jest duże, to szkło doda wnętrzu lekkości. Powinniśmy, więc dobrze się zastanowić zanim zaczniemy instalować normalną barierkę.

Na pewno część osób powie, że taka szklana balustrada to nie do końca trafny pomysł, bo szkło jest delikatnym materiałem. Jednak rzeczywistość jest taka, że do barierek wybiera się szkło hartowane, które świetnie sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Dodatkowo nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale też na zewnątrz można zastosować szklane barierki. Jest sporo przedsiębiorstw, które robią poręcze nie tylko do domów, ale też na tarasy czy balkony. Jeżeli więc rozsmakowujemy się w nowatorskich i trwałych rozwiązaniach to szklane barierki jak z na pewno do takich rozwiązań się zaliczają.