Na rynku funkcjonuje pewien preparat do impregnacji betonu oraz do utwardzania płaszczyzny świeżego oraz istniejącego betonu.
Po nałożeniu wnika ona stosunkowo głęboko w betonową konstrukcję, jednak reakcja chemiczna zachodzi regularnie razem z wypełnieniem porów w betonowej powierzchni.

rynna

Źródło: pixabay
Taki preparat na bazie krzemianu sodu, służy do uszczelniania, wzmacniania i zabezpieczania przed pyleniem istniejących i nowo powstałych podłóg oraz różnorodnych nawierzchni wykonanych z betonu. Powiększa wytrzymałość betonu na oddziaływanie mrozu oraz substancji chemicznych. Utrzymanie w czystości betonowych podłóg jest o wiele łatwiejsze, ponieważ krzemian ten znacznie ogranicza wnikanie zanieczyszczeń oraz odkładanie się śladów opon na powierzchni. W wyniku wykorzystywania powstaje mocny satynowy połysk, który jest wynikiem reakcji chemicznych mających miejsce przy powierzchniowej strefie podłogi, które wywołane są wpływaniem impregnatu krzemianowego.
Środek ten jest zalecany do wykorzystywania na posadzkach o średnim i dużym ruchu wózków widłowych w różnych halach magazynowych, w centrach dystrybucyjnych czy w fabrykach tekstyliów, w zakładach produkcji żywności, w firmach opakowań czy też wielopoziomowych garażach albo placach postojowych.

Czy musisz wyszukać zbliżony tekst? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten odsyłacz i zerknij na ofertę, która zapewne także przykuje Twoją uwagę!

Rekomenduje się go używać też w miejscu, w którym istnieją miejsca narażone na gwałtowny ruch pieszy, dla przykładu szpital, lotnisko, obiekty sportowe, czy szkoły.

Preparat jest stosowany także na podłogach, na których możliwy jest kontakt ze stosunkowo średnio i mało agresywnymi substancjami chemicznymi, w takich miejscach jak płyty postojowe, mleczarnie, na powierzchniach narażonych na działanie ścieków, czyli miejscach tego typu jak przedsiębiorstwa przetwórstwa rybnego, zakłady oczyszczania wody czy rafinerie.