Płytki ceramiczne do umywalni bywają zrobione z ceramiki, kamienia czy też tak zwane rektyfikowane. Do łaski powraca też glazura. A być może drewno? ku.
Kafelki do toalety nadają ton toalecie.

Zastanawiając się nad urządzeniem umywalni, musimy pamiętać o tym, ażeby płytki łazienkowe dopasować do wielkości umywalni, rodzaju mebli łazienkowych i stylu łazienki. Kiedy bardzo zależy nam, aby umywalnia była nastrojowa oraz klasyczna, dobrze, jeżeli glazura utrzymane będą w stonowanych barwach. Takich, które nie znudzą się prędko.

Nie czekaj – jeżeli spodobał Ci się ten tekst, to kompleksowy wpis da się także obejrzeć pod podanym linkiem. Wiadomości opracowaliśmy dla Ciebie z ochotą.

Znakomite będą płytki łazienkowe w barwach natury: ciepłe beże, kolory szarości. Jeżeli nie jesteśmy całkowicie przekonani do drewna w toalecie (drewniane posadzki), które doskonale pasowałoby do takowej aranżacji toalety, można nabyć płytki łazienkowe imitujące deseń usłojenia egzotycznych rodzai, jak przykładowo merbau, które produkuje współcześnie nie jeden producent.

Fototapety do restauracji

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Jeżeli natomiast najbardziej ci się podoba standardowa biała terakota, można szukać płytek do toalety w niepowszedniej postaci – na przykład wąskie, prostokątne płytki – takowa glazura sprawdzi się w wąskiej umywalni oraz w tych o niedużym metrażu. W zestawieniu z ogromnymi zwierciadłami jak też płytkami w standardowych rozmiarach, wizualnie powiększy toaletę. Zaś kontrastowe połączenie bieluśkich płytek z barwnymi dekorami jest propozycją dla osób nieznoszących monotonność w umywalni. Kolorowa umywalnia to śmiały pomysł, wymaga więc ciągłości.

Musimy wybrać wzór płytek, jaki będzie toposem głównym w aranżacji umywalni, przykładowo kwiaty, koła. Z takimi kafelkami wspaniale komponują się nowomodne formy armatury łazienkowej a także takie materiały, jak plastik.