Jeśli jesteś właścicielem firmy, zapewne analizujesz, jaki sens ma dodatkowe konto firmowe, skoro posiadasz już w banku rachunek osobisty. Masz rację, w tej sytuacji możesz co prawda korzystać z konta osobistego, mimo to musisz liczyć się z tym, że łączenie transakcji prywatnych oraz firmowych może mieć fatalne konsekwencje w czasie kontroli urzędu skarbowego.

Kredyty i fundusze na działalność gospodarczą
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym założeniem osobnego firmowego rachunku bankowego jest wyodrębnienie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością.

Zgłąb dodatkowo inne informacje dotyczące takiej problematyki. Kliknij ten link oraz zobacz więcej na ten temat (https://megastyro.pl/pl/eps-100-036-dach-podloga/) tej sprawy. To też niezwykle Cię zaabsorbuje!

W pierwszej kolejności pomaga to w prowadzeniu księgowości, zwłaszcza, gdy przedsiębiorca otrzymuje środki finansowe również z innego źródła. Również, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp tylko w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się bardziej kłopotliwy, np. jeśli osoba otrzymuje środki finansowe od rodziny).

Jeszcze do niedawna prowadzenie konta firmowego było jednoznaczne z dość wygórowanymi opłatami, które sięgały bardzo często kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Sytuacja się jednak zmieniła i na chwilę obecną banki nie pobierają wysokich opłat, a co więcej możemy liczyć na bezpłatne konto firmowe.

Prowadzenie działalności jest relatywnie proste, kiedy regularnie przychody pokrywają najnowsze wydatki. To jednak sytuacja wymarzona, która niestety nie zawsze przedstawia się tak wzorowo. Ciężko w takim okresie obejść się bez systemu wsparcia – banku, który może zagwarantować płynność finansową.

Chcesz sprawdzić, co inny autor wspomina o rozpatrywanym w tym artykule temacie? Ten wpis ze strony (http://www.remonty-lodz.pl/malowanie-scian/) wyjaśni Twe zagwozdki.

Jeśli planujemy większe inwestycje, powinniśmy zainteresować się kredytem hipotecznym dla firm. Kredyty hipoteczne to przede wszystkim niskie oprocentowanie i dogodne raty, ze względu na długi okres kredytowania. O kredyt hipoteczny mogą starać się firmy prowadzące działalność minimum rok czasu a także posiadające zdolność ekonomiczną do przyszłej spłaty zobowiązań.Niejakim minusem tego rozwiązania, zresztą dość zrozumiałą, jest wymóg posiadania nieruchomości, ale i tutaj jest dobra wiadomość: niektóre banki akceptują nieruchomości należące do osób trzecich. Jeżeli więc firma nie dysponuje zabezpieczeniem hipotecznym, być może z pomocą przyjdą rodzice lub wujek przedsiębiorcy.