Jeśli jesteś właścicielem firmy, zapewne analizujesz, jaki sens ma dodatkowe konto firmowe, skoro posiadasz już w banku rachunek osobisty. Masz rację, w tej sytuacji możesz co prawda korzystać z konta osobistego, mimo to musisz liczyć się z tym, że łączenie transakcji prywatnych oraz firmowych może mieć fatalne konsekwencje w czasie kontroli urzędu skarbowego.

Kredyty i fundusze na działalność gospodarczą

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym założeniem osobnego firmowego rachunku bankowego jest wyodrębnienie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością.

Zgłąb dodatkowo inne informacje dotyczące takiej problematyki. Kliknij ten link oraz zobacz więcej na ten temat (https://megastyro.pl/pl/eps-100-036-dach-podloga/) tej sprawy. To też niezwykle Cię zaabsorbuje!

W pierwszej kolejności pomaga to w prowadzeniu księgowości, zwłaszcza, gdy przedsiębiorca otrzymuje środki finansowe również z innego źródła. Również, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp tylko w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się bardziej kłopotliwy, np. jeśli osoba otrzymuje środki finansowe od rodziny).

Jeszcze do niedawna prowadzenie konta firmowego było jednoznaczne z dość wygórowanymi opłatami, które sięgały bardzo często kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Sytuacja się jednak zmieniła i na chwilę obecną banki nie pobierają wysokich opłat, a co więcej możemy liczyć na bezpłatne konto firmowe.

Prowadzenie działalności jest relatywnie proste, kiedy regularnie przychody pokrywają najnowsze wydatki.

Masz wielki kłopot ze znalezieniem efektywnego rozwiązania Twego kłopotu? Z pewnością skutecznie pomoże Ci ta strona.

To jednak sytuacja wymarzona, która niestety nie zawsze przedstawia się tak wzorowo. Ciężko w takim okresie obejść się bez systemu wsparcia – banku, który może zagwarantować płynność finansową. Jeśli planujemy większe inwestycje, powinniśmy zainteresować się kredytem hipotecznym dla firm. Kredyty hipoteczne to przede wszystkim niskie oprocentowanie i dogodne raty, ze względu na długi okres kredytowania. O kredyt hipoteczny mogą starać się firmy prowadzące działalność minimum rok czasu a także posiadające zdolność ekonomiczną do przyszłej spłaty zobowiązań.Niejakim minusem tego rozwiązania, zresztą dość zrozumiałą, jest wymóg posiadania nieruchomości, ale i tutaj jest dobra wiadomość: niektóre banki akceptują nieruchomości należące do osób trzecich. Jeżeli więc firma nie dysponuje zabezpieczeniem hipotecznym, być może z pomocą przyjdą rodzice lub wujek przedsiębiorcy.