Ładne gzymsy były ozdobą niejednego mieszkania w starej kamienicy. Obecnie także decyduje się na nie coraz większa liczba osób.
Słyszy się, że moda wraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/

sztukateria
To fakt. Jeśli popatrzeć by na historię gzymsów, to powrót wydaje się być niespodziewany i to po dość długiej przerwie. W przeszłości sztukateria była robiona niemal w każdej kamienicy. Dziś szczególnie upodobali ją sobie artyści, którzy lubią nietypowe wystroje wnętrz. Jeśli zatem chcemy zdziwić bliskich, to można wykończyć pokoje ładnymi gzymsami. Dzisiaj mogą być one wyprodukowane ze styropianu. Są wtedy lekkie oraz dość tanie. Pełnią też nowoczesne funkcje. Mogą przykładowo maskować karnisz, do którego potem przyczepimy zasłony na kółkach. Mogą także stanowić alternatywę dla podwieszanego sufitu. Wówczas ekipa remontowa zamontuje w nim LED-y.

Jeśli myślisz, że informacje w internecie nie są pełne, to przejdź do linku, pod którym odnajdziesz dokładniejsze omówienia tematów – odnośnik jest tutaj.

Zapewni to ekstra oświetlenie, które będzie świetnie wyglądało przykładowo w salonie. Lampki oraz kable będą schowane pod gzymsem. Są różne typy sztukaterii. Można zamówić na przykład wokółokienną oraz wokółdrzwiową. Przy czym można je zamontować w środku, jak i na zewnątrz budynku. Powinniśmy tylko mieć na uwadze to, że takie, które miałyby być wystawione na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, powinny być w tym celu wyprodukowane.

Oprócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna oraz sufitowe.
Jeśli zdecydujemy się na wykończenie budynku w starodawnym stylu, to gzymsy będą wyglądały niesamowicie — w szczególności w salonie.