W dzisiejszych czasach oświetlenie ledowe jest w formie podobnie żarówki, jaki i lamp z wkomponowanymi już diodami ledowymi. Ze względu na swoje liczne plusy cieszy się wysoką sławą, bo po pierwsze to energooszczędne źródło światła dzięki któremu można sporo oszczędzić na rachunkach za energię elektryczną

.

umowa
Autor: Anders Ljungberg
Źródło: http://www.flickr.com
zamek
Źródło: www.sxc.hu
sieci
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Istotną zaletą jaką spełnia oświetlenie przemysłowe LED to jego nieszkodliwy oraz energooszczędny charakter. Diody nie obejmują rtęci, co je odróżnia od przeciętnych żarówek, a przy tym jeszcze można oszczędzić dużo pieniędzy przy miesięcznych rachunkach. Posiadają małe rozmiary i wysoką odporność na uszkodzenia maszynowe, wilgotność oraz niską temperaturę, co aprobuje na wykorzystanie ich w różnych punktach. Oprawy przemysłowe LED to dodatkowo bezpieczeństwo, bo nawet przy długim czasie świecenia nie grzeją się. Obniża się przez to zagrożenie wystąpienia pożaru, co idealnie można dostrzec w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy światełka ledowe zdobią nam choinkę. Dodatkową zaletą tego oświetlenia jest obszerny wachlarz wyboru barwy światła. Na nieszczęście, oświetlenie LED posiada również wady, które należy wziąć pod uwagę decydując się na ten rodzaj oświetlenia. Jest drażliwe na przepięcia, nie sprawdza się całkiem dobrze we współdziałaniu ze ściemniaczami oraz gdy do czynienia mamy z nadzwyczaj wysoką temperaturą. Pełna oferta: reklamowane oświetlenie przemysłowe led.

.
Decydując się na oświetlenie LED, wskazane jest aby poznać zarówno wady jak i zalety, a nie sugerować się samą opłatą, która jest duża. W tej sytuacji, długotrwałość i dodatkowo energooszczędność przekład się na koszty powiązane z zakupem. Przeczytaj to: .