Są tego typu miejsca w domu, które brudzą się nieco bardziej niż inne. Chodziłoby tutaj przykładowo o przedpokój czy kuchnię. Aby móc sobie szybko poradzić z czyszczeniem, stosuje się aktualnie różnego typu nowinki technologiczne.

dom - portret

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
szufelka automatyczna

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z nich może być system centralnego odkurzania, którego częścią jest automatyczna szufelka. W praktyce to niezwykle przydatne rozwiązanie, które montuje się w takich miejscach, które należy szczególnie wielokrotnie sprzątać. Układ zautomatyzowanej szufelki montuje się przeważnie w ścianie lub ( zbiornik na chemikalia gonstal ) w cokole mebli. Jest to także bardzo znane wyjście, gdyż jest relatywnie tanie, a poza tym na rynku funkcjonuje bardzo duża oferta, jeżeli chodziłoby o wybór kolorów, czy też modeli. Co więcej, wspomniana szufelka automatyczna ma bardzo szerokie zastosowanie i można by ją zamontować w wielu miejscach. Kolejną zaletą jest łatwa konstrukcja, która na pewno posiada duży wpływ na wydłużanie żywotności mechanizmu. W praktyce prawie eliminuje to możliwość wystąpienia wad podczas codziennego używania.

Tego typu urządzenie to w rzeczywistości gniazdko ssące, które swym wyglądem przypomina szczelinę, do jakiej zamiata się zanieczyszczenia. Tak szufelki, jak i gniazda ssące dostępne są w niezwykle dużej palecie kolorystycznej. Możemy również dobrać różne rodzaje takiego urządzenia, zatem z pewnością dowolna zainteresowana takim mechanizmem osoba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Funkcjonuje parę różnych wersji automatycznej szufelki.

Od najprostszych, a zarazem najmniej niezawodnych wersji, po niezwykle eleganckie albo z regulowanym rozmiarem otworu ssącego. Obsługiwanie takiej szufelki jest bardzo łatwe. Uruchamia się ją (w zależności od modelu) przez naciśnięcie przycisku, albo podniesienie klapki ssącej.