Odpowiednie ocieplenie dachu oraz ocieplenie mansardy ma równie ogromne znaczenie, jak odpowiednia izolacja cieplna ścian. Przez byle jak ocieplony dach może uciekać od 10 do aż 25 % ciepła. Doradzamy, w jaki sposób dobierać surowiec do ocieplenia dachu.

Pokazujemy, w jaki sposób krok po kroku należycie ocieplić poddasze użytkowe.

Poddasze użytkowe jest szczególnie narażone na wszelkie niedoskonałości i błędy w sztuce budowlanej. Wystarczy dla przykładu użycie niepoprawnego układu warstw izolacyjnych, nieciągłość materiału ociepleniowego bądź brak odpowiedniej paroizolacji, by narazić mansardę na zawilgocenie, rozkwit pleśni i grzybów, a wreszcie rozkład fragmentów więźby. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź zobacz. Stąd, ażeby ustrzec się przed przymusem drogiej wymiany ocieplenia poddasza, czy nawet części konstrukcji dachu, wskazane jest zadbać o ich należyte ocieplenie, zrealizowane najlepiej przez przeszkoloną brygadę .
Wełna mineralna

Autor: thingermejig
Wybierając materiał do izolacji mansardy, trzeba pamiętać, że będzie on „wciskany” w przestrzenie pomiędzy więźbą dachową. Z tego względu tak istotne jest upewnienie się, czy będzie on potrafił je wszystkie dokładnie wypełnić, czy płyty Knauf Insulation będą dobrze oraz dokładnie do siebie przylegały jak też czy uda się łatwo dojść do narożników i załamań- odwiedź stronę. Jeżeli materiał izolacyjny nie spełni tychże warunków, efektywność zrealizowanego ocieplenia okaże się znacznie mniejsza. Każda nieszczelność w izolacji stanie się bowiem mostkiem cieplnym, przez jaki będzie uciekać ciepło. Podobne problemy wykonawcze przytrafiają się przy stosowaniu wiotkich mat lub płyt z twardych surowców. Twardą izolacją trudniej będzie napełnić przestrzenie pomiędzy krokwiami jak też niełatwo docisnąć płyty do siebie, nie pozostawiając odstępów. Jeśli więc najistotniejszy jest dla nas rezultat w postaci ciepłego poddasza, korzystniej wyselekcjonować do jego ocieplania surowiec nie rozwarstwiający się, jednak sprężysty, który dokładnie napełni wszystkie wolne przestrzenie i spowoduje, iż płyty będą przylegały do siebie, zachowywały swój kształt a także część przez długie lata.
Inwestując w dobre ocieplenie poddasza, dobrze jest wybrać nie tylko sprawdzony produkt Knauf Insulation, ale także grubszą warstwę izolacji. Zalecana grubość ocieplenia poddasza energooszczędnego wyn. 25–30 cm.

Za najlepsze rozwiązanie do izolacji poddaszy uznaje się aktualnie dwuwarstwowe ocieplenie z wełny mineralnej.

Dzisiaj trudno o porządne i wiarygodne informacje (https://www.geodezjatalar.pl/Oferta.html) w kontekście opisywanej kwestii, ale jeżeli chcesz takie zobaczyć, to po prostu kliknij ten link.

Ocieplając w ów sposób, uzyskamy bardzo energooszczędne poddasze, skutecznie zabezpieczone przed szkodliwymi mostkami termicznymi.