Jak dobierać drzwi wewnętrzne, żeby dobrze się spisywały? Na co zwrócić uwagę? Na początku powinniśmy wybrać najbardziej odpowiedni model drzwi. Następnie przedstawiciel danej firmy dobrze mierzy otwór, dzięki czemu na pewno będą dobrze dopasowane. Dobrze jest kupić drzwi razem z autoryzowanym montażem, dajmy na to drzwi wewnętrzne Warszawa. To bardzo istotne, ponieważ sami możemy je źle wstawić, a przez to utracić gwarancję.

drzwi

Autor: James Wu
Źródło: http://www.flickr.com

Co istotne, produkt razem z usługą montażu posiada mniejszy VAT. Barwę drzwi dobrze jest dobierać kierując się barwą stolarki okiennej, albo dopasowując go do ścian i podłogi. Do każdego z otworów dobrze zakupić drzwi z tej samej linii stylistycznej. Drzwi jednoskrzydłowe mają bardo często szerokość od 60 do 110 centymetrów. Większe drzwi wymagają większej ilości zawiasów, co najmniej trzy, ponieważ są o wiele cięższe. Drzwi – invado.pl/ – o nietypowych wymiarach są robione na specjalne zamówienia. Możemy je również zmniejszyć, często za dopłatą.

Istnieją drzwi lewe, to takie, które przesuwając skrzydło do siebie, za klamkę chwytamy lewą ręką, zaś zawiasysą po lewej stronie. Jeśli zawiasy są po prawej stronie, a drzwi odmykamy prawą ręką, to mowa o drzwiach prawych. Niezmiernie istotne, aby drzwi do pomieszczeń, jakie potrzebują wentylacji (to znaczy łazienka, WC albo kuchnia) posiadały wycięte dziury wentylacje albo ścięcie na wysokości 1-30 milimetrów, ponieważ to daje przepływ powietrza. potrzebna jest dobra ościeżnica. Musi być co ważne dopasowana do typu skrzydła. Rozróżnia się dwa rodzaje. Klasyczna, czyli przylgowa posiada na krańcach parę profili, do nich przylega skrzydło drzwiowe. W tego rodzaju ościeżnicach wstawia się widoczne zawiasy, które są na zewnątrz konstrukcji. Są to często dwa zawiasy, lecz przy bardziej ciężkich skrzydłach mogą posiadać trzy. Tu pełen artykuł

drzwi

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi rodzaj, to znaczy ościeżnice bezprzylgowe posiadają prosty przekrój. Najlepiej pasują do nich skrzydła, które mają prostą krawędź. Przywierają do ościeżnicy tylko po zewnętrznym obwodzie. Łatwiej takie drzwi zachować w czystości. By całkiem wykorzystać zalety ościeżnic bezprzylgowych, często montuje się w nich ukryte zawiasy. Część zawiasu trzeba wpuścić w bok ościeżnicy, a kolejny fragment w skrzydło. Drzwi (invado.pl/produkty/systemy-przesuwne) z ościeżnicami bezprzyglowe są niestety gorszą barierą akustyczną niż przylgowe.