Klimatyzacja kilka lat wstecz kojarzona była przeważnie ze sklepami spożywczymi albo z biurowcami. Mówiło się, że jest ona hałaśliwa i wielokrotnie brzydko pachnie. Sporadycznie klimatyzacja wzbudzała zaciekawienie osób, które żyły w domach bądź blokach.
Dziś jednak sytuacja prezentuje się całkiem w inny sposób.

wiertarka

Autor: Robert Bosch Sp. z o.o.

Zmienia się klimat oraz zsyła na nas niezwykle upalne okresy w lecie i w takiej sytuacji chcemy dążyć do poprawy luksusu swojego życia.

Jeżeli uważasz, że chcesz znaleźć zbliżone posty, to zobacz wskazówki ze strony – to nieco odmienny punkt widzenia, ale też jest warty uwagi.

To powoduje, że klimatyzacja już nie jest tematem tabu. Dziś w sprzedaży możemy odnaleźć tanie i proste sprzęty, które bardzo prędko pomogą nam ochłodzić albo ogrzać pokój. Możemy również napotkać bardzo zaawansowane klimatyzatory, które zużywają niezwykle małą ilość energii elektrycznej. Sterowane są z poziomu naszego telefonu komórkowego i posiadają funkcję poprawy jakość powietrza, którym oddychamy. Najprostsza klimatyzacja do mieszkania o mocy 3,5 kW, jest to nakład pieniężny około 1500-2,5 tysiąca zł. Należałoby jednak wydać nieco więcej, aby oszczędzić na zużyciu prądu. Jeżeli przestrzeń naszego mieszkania wynosi nie więcej niż 150 m2 i 300 m2, jeśli chodzi o dom, wtedy moglibyśmy nabyć urządzenie razem z montażem i w takiej sytuacji zapłacimy dużo mniej.

Montaż klimatyzacji wyceniany jest na sumę około 600 zł za usługę. Najtańszym montażem jest tzw. instalacja przez ścianę. Jeżeli zdecydujemy się na tego typu opcję, wtedy jednostka zewnętrzna powinna znajdować się po drugiej stronie muru, na jakiej zamontowana jest jednostka wewnętrzna.

Na ceny wpływają także takie czynniki jak typ montowanego narzędzia, długość instalacji czy wysokość na jakiej jest zainstalowana zewnętrzna jednostka. Zanim zdecydujemy się na specjalistę do instalacji, należy konkretnie zapytać o wycenę i zdjęcia ze realizowanych już instalacji.