Jest stwierdzone, że im mniej spędzamy czasu w zanieczyszczonym środowisku tym oczywiście korzystniej. Nawet jeśli jesteśmy w mieszkaniu przez parę godzin na dzień, to warto jest kupić odświeżacz i sprawić, że część dnia będziemy spędzać w nieskażonym powietrzu.
Podstawowa zasada funkcjonowania oczyszczacza, to przefiltrowanie powietrza w pomieszczeniu.

Oczyszczacz powietrza zasysa je i odfiltrowuje z niego zanieczyszczenia. Oczyszczacze kupowane do mieszkania najczęściej usuwają pyły zawieszone. Jeżeli tego typu odświeżacz posiada zamontowany dodatkowo węglowy filtr, to może usuwać lotne, organiczne związki dla przykładu zapachy. Możemy wyróżnić 2 rodzaje oczyszczaczy. Niektóre oczyszczacze oczyszczają powietrze w sposób mechaniczny przez filtr HEPA. Drugi typ oczyszczaczy, to oczyszczacze wodne. W tych wodnych powietrze jest filtrowane przez element, który zezwala na powiększenie kontaktu między powietrzem a wodą, która znajduje się w sprzęcie. Potem przez tzw. depozycją mokrą zawieszone pyły i inne substancje stałe są skraplane w wodzie. Dzięki temu mechanizmowi powietrze także jest nawilżane do odpowiedniego stanu.
rodziny

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
wilgoć

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Jeśli nabywamy oczyszczacz do mieszkania to powinniśmy pamiętać o tym, że żaden model nie działa wiecznie. Trzeba wymieniać w nich filtry. Jeżeli posiadamy na myśli oczyszczacz wodny, to dość często oraz co jakiś czas powinniśmy wymieniać wodę. Wtedy pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń oraz eliminujemy ryzyko, że w oczyszczaczu rozwiną się jakieś zarazki. Jeśli jednak mamy na myśli odświeżacz mechaniczny, to w tym oczyszczaczu zanieczyszczenia osadzają się wprost na filtrze. Jeżeli chcielibyśmy oczyścić lokum o powierzchni 50 M2, to nie można wtedy kupić oczyszczacza, który warty jest sto zł.

W najbardziej tanich oczyszczaczach jest filtr, który nie jest w stanie oczyścić tak znacznej powierzchni.

Nie czekaj – więcej szczegółów czytaj w serwisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeśli masz pewne dylematy – z chęcią na nie zareagujemy.

Im oczyszczacz w wyższej cenie tym filtr w nim jest większy. Z tego wynika, że dłużej możemy go używać i może on funkcjonować na dużej powierzchni.