Aby narzędzia klimatyzacyjne funkcjonowały prawidłowo, podczas sezonu należy wykonywać ich okresowe przeglądy i konserwacje oraz dezynfekcje.
Klimatyzator jest to łatwy i coraz tańszy sposób, aby poprawić sobie komfort życia w czasie upałów.

Klimatyzatory nie tylko ochładzają powietrze, lecz także usuwają z niego nadmiar wilgotności. Im mniejsza jest wilgoć rozgrzanego powietrza, tym nasze zdrowie jest lepsze. Z obserwacji prowadzonych przez długie lata wynika, że najkorzystniej czujemy się w lato, gdy temperatura powietrza posiada 23-26 stopni, a wilgotność równa się 40-60%.

Zainteresował Cię wpis artykuł? To przejdź do oferty skrzynka gazowa 60×60, aby zapoznać się z dodatkowymi info na omawiany temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Gdy temperatura wzrasta, wówczas zaczynamy się pocić. W taki akurat sposób organizm ludzki oddaje nadmiar ciepła. Kiedy wilgoć zmniejsza się, wtedy nasze samopoczucie natychmiast się poprawia pomimo tego, że nadal odczuwamy ciepło. Temperatura nie może obniżana być w dowolny sposób, ponieważ może to grozić przeziębieniem. Jest przyjęte, że różnica temperatury między klimatyzowanym pomieszczeniem a pomieszczeniem nieklimatyzowanym nie powinna być wyższa niż siedem stopni, gdyż inaczej ludzkiemu ciału bardzo trudno jest się zaadoptować do takiej zmiany. Jeżeli Twój klimatyzator się popsuł i zainteresowała Cię naprawa klimatyzatorów, to na pewno znajdziesz najlepszy serwis, który zrobi dla Ciebie konieczne czynności.

naprawa klimatyzatorów

Autor: Integer S.A.
Źródło: Integer S.A.
licznik

Autor: www.przyklejka.pro
Źródło: www.przyklejka.pro

płot

Autor: Thomas Galvez
Źródło: http://www.flickr.com
Klimatyzator funkcjonuje tak jak domowa lodówka. Jest złożony z sześciu głównych elementów. Są to 2 wymienniki ciepła czyli parownik oraz skraplacz, sprężarka oraz zawór rozprężny i 2 wentylatory, które przepływ ciepła wymuszają wokół wymienników. Roboczy czynnik krąży między parownikiem oraz skraplaczem. W parowniku odbiera on ciepło z pomieszczenia, a w skraplaczu oddaje to powietrze do otoczenia, w jakim jest zamontowany skraplacz. Tak powietrze w pomieszczeniu jest odbierane a ciepło odebrane jest usuwane poza dom.

Zawór rozprężny i sprężarka umożliwiają przejście roboczego czynnika w fazę gazową albo ciekłą. Żeby proces parowania zaszedł, z pomieszczenia odbierane jest ciepło, a podczas procesu skraplania ciepło to jest wydzielane na zewnątrz, czyli jest ono eliminowane poza budynek.