Wilgoć w budynku to kłopot dużej ilości ludzi. Napływa ona do naszych lokali częściowo razem z wywodzącym się z zewnątrz powietrzem, a częściowo w rezultacie przebywania mieszkańców w konkretnym pokoju.

wilgoć w mieszkaniu

Autor: GollyGforce – Living My Worst Nightmare
Źródło: http://www.flickr.com
Co trzeba zrobić, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci – odpowiedzi odnajdziesz w niniejszym tekście.
Gdy już się ta wilgoć zjawi, jak należy walczyć z grzybem w mieszkaniu? Jeśli poszukujesz więcej porad, zobacz poniższy artykuł.

Zerknij na portal oraz prześledź wpis, który na pewno w całości Cię wciągnie, ponieważ dane w tamtym miejscu umieszczone, przykuwają uwagę.

Nieefektywna wentylacja w pomieszczeniach to kluczowa przyczyna pojawiania się wilgotności na ścianach albo w narożnikach pomieszczeń. Z tego też powodu naprawdę warto jest postarać się o poprawienie obiegu powietrza tak, żeby było ono w stanie niezwykle efektywnie wentylować mieszkanie. Chyba najłatwiejszą i najkorzystniejszą cenowo opcją jest zwyczajnie częste wietrzenie mieszkania. Kłopot wilgoci w mieszkaniu dotyka szczególnie nowopowstałych mieszkań, gdzie są montowane wykonane z tworzyw sztucznych okna. Są one niezwykle szczelne, jednak często w tak dużym stopniu, że prawie nie przepuszczają one powietrza.

A to tylko jeszcze bardziej wpływa na tworzenie się wilgoci. Jeśli nie będziesz wietrzył pomieszczeń, wilgoć w mieszkaniu bardzo szybko stanie się ogromnym problemem. Bardzo często okazuje się także, że położenie otworów okiennych nad mikrowentylacją wcale nie działa. Mało tego, nawet niewielkie uchylenie okna bywa bezowocne. Niestety, przy nadmiernej ilości wilgoci w mieszkaniu rozwiązania takie okażą się niestety mało pewne.

Jednak uchylone okno umożliwia całkowitą wymianę powietrza jedynie w takiej sytuacji, kiedy będzie otwarte przez minimum godzinę. Przy trochę liczniejszej rodzinie bywa więc tak, że okienko powinno być otwarte niemal przez cały dzień. Jest wiadome – zimą tego typu praktyka raczej nie jest wykonywana.