Urządzając swoje mieszkanie nie zawsze trzeba mieć ogromne nakłady finansowe, aby osiągnąć oryginalne efekty. Wystarczy użyć posiadanej wyobraźni oraz kreatywności. Na dodatek, dużo pomocnych pomysłów znajduje się w Internecie, przykładem mogą być między innymi sposoby na udekorowanie ściany.

Ściana w polskich mieszkaniach zazwyczaj malowana jest na jeden kolor, ewentualnie, na jej powierzchnie przyklejona zostaje tapeta. W jaki sposób można w takim razie niebanalnie udekorować ścianę, jednocześnie nie nadwyrężając domowego budżetu?
Świetnym rozwiązaniem są między innymi naklejki na ścianę. Proponowane na współczesnym rynku naklejki posiadają różne kolory i wzory, toteż każda osoba będzie umiała znaleźć najbardziej zadowalający dla siebie produkt. Istnieje możliwość zakupu mniejszych naklejek lub naklejek, które zajmują większą część ściany. W ostatnim przypadku dobrze jest naklejać takie dekoracje na puste ściany, w żaden sposób niezagospodarowane, jako że wtedy będą się prezentowały najbardziej atrakcyjne.

naklejki

Autor: Les Orchard
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo modne są zazwyczaj naklejki z motywem drzew lub dmuchawców. Koszty naklejek są dość niskie, a ich montażu można bez większych trudności dokonać własnoręcznie.

Poza tym, pomocne są szablony do malowania.

Napisaliśmy wpis o podobnej tematyce. Umieściliśmy go na nowej witrynie. Kliknij więc w podany link i dowiedz się szczegółów (http://www.doskonalewnetrze.pl/) z tym powiązanych.

Przy ich pomocy ściana może być malowana w ciekawe wzory. Własnoręczne dekorowanie ściany niekiedy jest rzeczywiście świetną zabawą, tym samym warto się zastanowić nad zakupieniem tego rodzaju szablonów i popuścić wodze fantazji.

Dużą popularnością odznaczają się też fototapety, które współcześnie wykonywane są ze zdjęć dostarczonych przez klienta, dzięki czemu zyskuje się gwarancję że nikt inny nie będzie posiadał takiej samej dekoracji ściennej. Takie rozwiązania znakomicie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, zarówno w salonie, jak i sypialni czy korytarzu mieszkania. Ciekawym pomysłem jest także foto – ściana, czyli ściana na której przywieszane w ramkach zostaną fotografie ze wszystkich najistotniejszych wydarzeń w życiu mieszkańców. Ściana może być sukcesywnie uzupełniana, na przykład fotografiami ze ślubu czy narodzin dzieci, dzięki czemu zapewni miłą podróż sentymentalną. Podsumowując – ozdabianie ściany w mieszkaniu nie musi być drogie. Istnieje wiele rozwiązań, jakie przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym osobom.