Nawet jeżeli kredyt mieszkaniowy lub hipoteka domu mocno redukuje twoje finanse, w wystrój salonu z pewnością można zainwestować. Salon to bądź co bądź wizytówka naszego domostwa i miejsce, gdzie przyjmujemy gości. Poza tym umeblowania czy oświetlenia do domu nie zmieniamy znowuż tak regularnie i dobrze jest zawczasu postawić na wysoką jakość, a nie zmieniać prawie wszystko po zaledwie kilku latach. Najwyższą jakość i wieloletnią elegancję oferują na przykład lampy kryształowe do salonu.

Czemu warto zdecydować się na kryształy? Jak drogi kryształowy żyrandol do salonu? Gdzie najlepiej umieścić lampy kryształowe w salonie?

Lampa kryształowa to nie tylko zachcianka, ale absolutnie modny dodatek do zaprojektowanego ze smakiem wnętrza, łamiący jego trochę zimny wystrój. Kryształowy kinkiet lub kryształowa lampa wisząca dają wspaniałe odbicia na ścianach, lub suficie, zależnie od tego, jak pada na nie światło żarówki lub jak rozprasza się w kryształach światło słoneczne. Załamania światła umożliwiają w dzień skutecznie rozświetlić ciemne zakamarki pokoju dziennego, także jest tu sposobność na oszczędność energii elektrycznej. Kryształy są również całkiem uniwersalne – w dużym salonie elegancko wyglądać będzie żyrandol-kryształ, natomiast mniejsze pomieszczenie (przecież lampy kryształowe mogą też być powieszone w naszej sypialni) można oświetlić, wybierając kryształową lampę sufitową lub kryształowy kinkiet.

Ceny lamp kryształowych na pewno budzą wśród kupujących sporo emocji. Rzeczywiście duży kryształowy żyrandol zrobiony z dobrych jakościowo kryształów Swarovskiego

lampa marki Swarovski

Autor: Bob Hall
Źródło: http://www.flickr.com

to wydatek około kilku a czasem kilkunastu tysięcy złotych.

Nie ma najmniejszych zastrzeżeń, że to jest naprawdę praktyczna oferta (https://dekorianhome.pl/salon/bielsko-biala), odnosząca się do wartościowych tekstów. Zapoznaj się z nią teraz.

Jednak nie musi tak być – dostępne są lampy kryształowe o bardzo korzystnej cenie, wysokiej jakości i absolutnie całkowicie wyglądzie. Zaliczają się do nich na przykład żyrandole kryształowe Markslojd, które w sklepach internetowych z oświetleniem można kupić w cenie od 1 do 2 tys. złotych. Podobnie dobrą ofertę ma Italux – są tu zarówno kryształowe lampy nowoczesne i kryształy bardziej tradycyjne w stylu. Natomiast kryształowe lampy sufitowe są trochę tańsze – ceny są tak niskie jak 500 złotych.

Jak już wspomnieliśmy, po kupnie kryształów istotne jest, aby je w salonie umiejętnie rozmieścić. Odbicia światła poza tym oświetlają ciemne zakątki pokoju, dobrze jest to więc użyć zwłaszcza na krótsze zimowe dni, gdy każdy promyk światła jest niemal na wagę złota. Warto więc dołożyć starań, aby słoneczne światło z zewnątrz miało możliwość dotrzeć do naszego żyrandola lub kinkietu.

Czy taka notatka przekonała Cię do poszukania podobnych? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i dodatkowo poznaj ponadto wypowiedzi na nasz temat.

Można też kupić przykładowo kilka mniejszych kryształowych lamp i za ich pomocą utworzyć obszary w salonie – część jadalną, sekretarzyk z kryształową lampą stojącą lub postawić lampę stojącą z kryształów przy biurku do czytania gazet.

Oświetlenie kryształowe sprzedaje sklep