W jaki sposób naturalnie zachęcić dzieci, żeby spędzały więcej czasu w ogrodzie? To z pewnością proste, po prostu przeróbmy fragment ogrodu na plac zabaw. Huśtawki, zjeżdżalnie czy piaskownice z pewnością przekonają każde dziecko do zabawy na dworze. Najistotniejsze jest jednakże odpowiednie rozplanowanie placu a także dobranie wyposażenia. Pamiętajmy bowiem, że plac zabaw może być doskonałym miejscem dla naszej pociechy, ale tylko jak zachowamy podstawowe zasady przy jego urządzaniu.

popularna strona

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker
Najlepiej wybierać naturalne części, jak drewno. Jest to popularny budulec konstrukcji, który stosuje się do tworzenia placów zabaw. Gotowe produkty, które mamy szansę kupić w sklepach, czyli piaskownice czy drewniane domki dla dzieci są dostosowane do wykorzystywania przez małe dzieci. Przy zrobionej przez siebie budowie musimy pamiętać, żeby powierzchnia drewna była jak najbardziej wyrównana, zaokrąglona na rogach, bez drzazg. Samo z kolei drewno musi być zaimpregnowane, jest to najlepsza ochrona przed butwieniem oraz psuciem się drewna.

Sprawdź ten odnośnik – ta wskazówka z www ujawni zupełnie nową dawkę wiadomości na temat, który być może wydać Ci się warty uwagi!

W takim wypadku należy także posprawdzać czy impregnaty są nietoksycznie i nie wymagają okresu karencji. Co zaś,jeżeli pragniemy wybierać huśtawki czy pojazdy dla dzieci z materiałów nienaturalnych?

Początkowo pamiętajmy, że wiele budowli, które należą do wyposażenia placów zabaw jest zrobionych z materiałów sztucznych. Materiał posiada swoje bezsprzeczne plusy, zwłaszcza jest lekki i tak naprawdę nie wymaga naprawy.

Aby zgłębić informacje na przedstawiany wątek, to na początku poznaj inne dane na to zagadnienie – wszystko przeczytaj tutaj (http://dkrm.com.pl/kontakt/).

Przy zakupie należy jednakże przekonać się czy wykonano je z materiału zakwalifikowanego do kontaktu z dziećmi, np. szczegóły na stronie gardencenter.pl. Zdarza się bowiem, czasami, ale jednak, że tworzywa są niebezpieczne i nie powinny być udostępniane do sprzedaży.

Dzieci

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonale sprawdzają się niektóre zabawy, a prym z pewnością mają domki dla dzieci. Tak naprawdę mogą pełnić mnóstwo funkcji. To równocześnie świetne miejsce do zabawy jak i narzędziownia, gdzie dzieci są w stanie przechowywać swoje ogrodowe zabawki. Z jednej strony więc nasza pociecha ma swoją kryjówkę, swój prywatny świat, z drugiej dzięki temu łatwiej utrzymamy porządek w ogrodzie. Klasycznie domki są tworzone z drewna, dlatego więc najpopularniejsze to drewniane domki dla dzieci, jednak coraz większą popularnością wyróżniają się również plastikowe konstrukcje.