Urządzając kuchenne wnętrze należy zastanowić się w jaki sposób przystroić okno, ażeby wykreować nie jedynie nastrojową, ale również ładną przestrzeń.
Ozdobę okna kuchennego powinno się na pewno dopasować do jego wysokości i tego, jak okienny otwór został usytuowany.

okna

Źródło: http://www.sxc.hu
Okna, które górują ponad kuchennymi blatami lubią króciutkie zasłonki upięte obu stronach. W zależności od tego, w jakim stylu zorganizowana jest nasza kuchnia, tkanina może być ciężka (kuchnie francuskie) lub lekka (kuchnie angielskie). Jeżeli pragniesz dodatkowo przyozdobić okienną dekorację, zdecyduj się na uroczy lambrekin. Jest to króciutki, w większości wypadków równy pasek materiału, dosyć często marszczony, zacieniający część górną okna. Tego rodzaju upięcie wywołuje, że kuchnia projekt kuchni wrocław staje się bardziej nastrojowa, jednak dzienne światło nie jest przytłumione. Osoby, które kochają niebagatelne dodatki, mogą z kreować na parapecie rozmaITe „sezonowe” dekoracje. Wiosną cudownie zaprezentuje się wielkanocny stroik, w lecie pęk polnych kwieci, jesienią wiązanka barwnych liści, natomiast zimową porą przykładowo wieniec z ostrokrzewu. W pomieszczeniach, w których pod oknem nie stoi ciąg kredensów, możesz zaszaleć z firankami do woli. Powłóczyste materiały sprawdzają się szczególnie w lokalach ulokowanych na parterze – dzięki nim na pewno zdobędziesz dużo więcej intymności. Projektanci upinają firanki w różnorodny sposób.

Pomagają im w tym piękne akcesoria, takie jak przykładowo materiałowe podwiązki, gustowne chwosty czy też upinacze z drewna. Tenże dodatek świetnie sprawdzi się zarówno w pomieszczeniu rustykalnym, jak też w kuchni angielskiej. Gustowne chwosty to natomiast ozdoba do kuchni w stylu glamour.