Małe mieszkanie jest dużo trudniejsze do urządzenia niż duże. Na szczęście, dekoratorzy mieszkań udzielają wielu rad, dzięki którym nawet niewielkie wnętrze można zaaranżować tak, aby było wygodne i piękne.
Każdy dekorator zgodzi się z jedną zasadą – jasne Kolory powiększają optycznie wnętrze.

Dlatego w małych mieszkaniach używa się zazwyczaj tej samej palety barw, w której znajdziemy przeważnie się beże, biały, jasny szary i inne jasne barwy. Ciemne, a także ostre odcienie są niestety przytłaczające i zmniejszają optycznie pomieszczenia.

Sprawdź bez lęku ten udostępniony tu (http://www.neofence.pl/product-category/akcesoria-panelowe/) wpis. Opisuje on podobną kwestię, więc z pewnością także będzie według Ciebie interesujący.

Nie chodzi tu tylko o kolor murów – podobną zasadę stosuje się przy wybieraniu mebli. Ostre kolory można sobie zostawić na zdecydowane dodatki, np. poduszki, czy krzesło w przedpokoju.

zysk

Autor: Remix
Źródło: Remix
Małe wnętrza lubią również otwarte przestrzenie. W kawalerkach powinno się zdecydowanie odrzucić pomysł oddzielnej kuchni. Aneksy bardzo dobrze zdają w nich egazmin. Przy dzisiejszej technologii, nie musimy się nawet obawiać ostrych zapachów podczas przygotowywania posiłków. Okapy radzą sobie z nimi świetnie. Jedyna rzecz, której powinno się obawiać, to kuchenny bałagan.
A bałagan jest największym (nawet większym niż mroczne kolory!) małych przestrzeni. Dlatego przy remoncie lub przy wprowadzaniu się powinno się przyjrzeć każdej rzeczy i zadecydować, czy na pewno chce się ją zatrzymywać. Nawet jeśli uda się wyzbyć większej części przedmiotów, reszta może wprowadzić chaos, zatem wizualnie pomniejszyć przestrzeń. Dlatego warto zakupić dobre meble do przechowywania. Jest ich bardzo wiele. Nietrudno będzie dobrać coś odpowiadającego gustowi mieszkańców.

Małe wnętrze dobrze współgra też z lustrami i niektórymi fototapetami. Nie trzeba od razu oklejać nimi całego mieszkanie, ale odpowiednio wkomponowane elementy tego typu na pewno nie sprawią, że będziemy się czuli, jak w klatce.