Nawet najładniejsze panele położone na podłodze w żadnym przypadku nie będą wyglądać doskonale, jeśli nie będą wykończone listwami przypodłogowymi. Niezwykle analogicznie ta sprawa przedstawia się w przypadku drzwi.

klientów

Autor: Indeco
Źródło: Indeco
listwy wykończeniowe do drzwi

Źródło: sxc.hu
Nawet najładniejsze drzwi nie będą poprawnie się przedstawiały, jeśli nie będą użyte listwy wykończeniowe do drzwi. Niestety, podobnie jak w dużej ilości innych wypadkach, o wyniku końcowym decydują detale. Podstawowe części drzwi to futryna oraz skrzydło drzwiowe. Zatem pierwszym krokiem do zamknięcia danego pokoju jest osadzenie ościeżnicy. Można ją zamontować wtedy, kiedy ściany i posadzki są już dokończone. Do wyboru posiadamy ościeżnice stałe i ościeżnice nastawiane, jednak sposób montażu jest relatywnie podobny. Najpierw trzeba umieścić zawiasy, a w następnej kolejności przystąpić do składania wszystkich belek ościeżnicy. W tym miejscu trzeba zwracać szczególną uwagę na utrzymanie kątów prostych pomiędzy belkami i na zamontowanie listwy progowej, która bardzo ułatwi instalację.
Oczywiście, dla zachowania porządku tylko należy dodać, że rozstaw więźb bocznych musi być jednakowy na całej ich długości. Przy montażu listwy wykończeniowej do drzwi trzeba niezwykle dokładnie postawić oraz przetestować poziom belki wierzchniej oraz piony belek bocznych. Kolejnym etapem jest unieruchomienie futryny oraz usytuowanie w pojedynczych narożnikach tzw.

Czy szukasz teraz czegoś ciekawego? Jeżeli tak, to zerknij na witrynę (https://www.sej-pro.pl/projekty-domow/domy-nowoczesne/), która na pewno wyda się Tobie emocjonująca. Odnosi się ona do podobnej problematyki.

klinów drewnianych, dzięki którym uda się skorygować umiejscowienie futryny. Usytuowanie kołków rozporowych i dokręcenie śrub pozwala na założenie skrzydła drzwiowego oraz na sprawdzenie poprawności osadzenia futryny.

Jeśli wszystko jest poprawnie, należy zdjąć skrzydło drzwi, i założyć rozpórki i wypełnić pianką montażową szczeliny pomiędzy murem a futryną. Dopiero po całkowitym wyschnięciu i utwardzeniu się pianki należy usunąć kliny, rozpórki oraz progowe lamówki montażowe.