Umeblowanie dziecięcego pokoju, w przypadku gdy posiada się nieduże mieszkanie, stanowi nie lada wyczyn. Pierwszy problem jest taki, że dzieci na różnym etapie będą potrzebować różnych mebli. Niemowlaki śpią albo z dorosłymi, albo w swoich łóżeczkach, lecz już w okresie trzech lat spokojnie przeprowadzić się mogą do pełnowymiarowego łóżka. Jednak stoliki i krzesełka muszą mieć jeszcze malutkie, bo przy takich zwykłych mogłoby być dzieciom niewygodnie.

łóżko piętrowe

Autor: Stephen Kruso
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero w okresie szkoły można pomyśleć o normalnym biurku, jeśli zakupi się do tego odpowiednie krzesło z regulowaną wysokością, to bez żadnego problemu nawet do wieku młodzieńczego taki zestaw może służyć. Tak naprawdę w zdecydowanej większości sytuacji problemem będzie nawet nie to, co zakupić, ale w jaki sposób ustawić w pokoju, w jakim na przykład będą mieli mieszkać dwaj młodzieńcy w podobnym wieku, lecz sam pokój wcale nie będzie zbyt duży. W takiej sytuacji czasami trzeba nieźle pogłówkować, żeby wszystko się zmieściło, szczęśliwie jest sporo sposobów na to, żeby jak najlepiej dać sobie radę w takich sytuacjach.Generalnie największy problem w niewielkich pomieszczeniach będzie sprawiać łóżko, to ono właśnie zajmuje najwięcej miejsca i jest najbardziej trudne do dobrego ustawienia. Jeśli pokój ma odpowiednią wielkość, to dla dwójki dzieci najlepszą opcją będą dwa oddzielne łóżka postawione gdzieś w dwóch kątach pomieszczenia.

Ale do tego należy jeszcze zmieścić szafy, szafki i biurka, więc taki pokój powinien być odpowiednio duży.

łóżko

Autor: Sarah Buckley
Źródło: http://www.flickr.com

W małych pokojach dużo lepiej będą się sprawdzać łóżka piętrowe dla młodzieży, dzięki temu, że oba miejsca do spania będą się znajdować jedno nad drugim, to całość potrzebuje dwa razy mniej powierzchni, niż oddzielne dwa meble.

Czy komentarze z witryny (http://assystem.com.pl/budowa-domow/) pod naszym wpisem Cię zaciekawiły? Może masz ochotę coś do nich dopowiedzieć? Będzie to dla nas zapewne bardzo istotne.

Łóżka dwupiętrowe doskonale się sprawdzają przy rodzeństwie, czasami nawet może dojść do spięć, kto ma spać na górze, gdzie jest znacznie wygodniej. Tego typu rozwiązanie jest coraz częściej spotykane w wielu domach, więc całkowicie zrozumiałe jest, że w meblowych sklepach zaczyna się pojawiać coraz większa liczba interesujących modeli tego typu łóżek.