Sterowanie domem jest rzeczywiście wygodne, a może być jeszcze bardziej proste, jak połączymy zarządzanie różnorodnymi urządzeniami i instalacjami w spójny system.
tego rodzaju systemy inteligentne pomniejszają liczbę koniecznych do obsługi oraz kontroli czynności.

sterowanie oświetleniem

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
Do sterowania roletami, oświetleniem czy ogrzewaniem jesteśmy w stanie najzwyczajniej zastosować elementy systemu alarmowego, takie jak czujniki, manipuLatory oraz centralę. Jedną z najbardziej ważnych funkcji najczęściej realizowanych przez automatykę w domu jest sterowanie oświetleniem- prosto z tego źródła.

Chcemy pokazać Ci następny nasz wpis – mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu. Aby go przejrzeć, kliknij łącze tu… i voila.

Jesteśmy w stanie go doskonale zautomatyzować, na pewno najlepiej skorzystać z możliwości wyłączania go w całym mieszkaniu jednym przyciskiem, kiedy wszyscy wychodzą.

systemy inteligentne

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Będziemy mieć wtedy zapewnienie, iż wraz z uzbrojeniem alarmu nastąpiło wyłączenie światła w każdym z miejsc. Nie trzeba w tego typu sytuacji chodzić do garderoby na piętrze czy do najdalej zlokalizowanego pokoju, aby przekonać się czy jakaś żarówka będzie bezsensownie zapalona. Tak samo jak zarządzać oświetleniem, można także roletami. Mogą być automatycznie opuszczane w całym domu w chwili uzbrajania alarmu oraz podnoszone razem z jego wyłączaniem.

Czy to zagadnienie jest dla Ciebie atrakcyjne? To kliknij i zobacz, co ma solidna witryna – odnajdziesz tam nie mniej absorbujące dane.

Jeśli chcemy zmylić złodzieja, to można uruchomić funkcję podnoszenia oraz opuszczania rolet w określonym czasie, by zasymulować obecność, gdy w domu nikogo nie ma. System może sterować też oknami- więcej o systemy inteligentne.

Po zainstalowaniu siłowników trzeba tylko nacisnąć przycisk, by uchylić jedno z nich lub kilka jednocześnie, nawet w tym celu nie musimy podnosić się z łóżka.

Wychodząc z mieszkania, nie jesteśmy zmuszeni sprawdzać, czy każde jest już zamknięte. Zarządzająca nimi centrala alarmu zrobi to za nas, a jak będzie taka potrzeba, to zamknie je przy pomocy siłowników.