Czy możliwe jest, żeby nasz dom wykazywał przejawy myślenia? Co potrzeba, by zrobić w naszym lokum system inteligentnych instalacji? Do kogo dobrze jest się z tym pójść oraz jakie papiery powinniśmy uzyskać? Czy jest to drogie? Czy faktycznie możliwe jest by zbudować własny inteligentny pokój? Systemy inteligentne powodują pełną automatyzację przestrzeni mieszkaniowej, i to w wielu wymiarach.

dużo pilotów
Autor: Carlos Castro Ruge
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą to być przykładowo instalacje(polecamy getmon wrocław) odnoszące się do ogrzewania, chłodzenia albo wentylacji, jak również sterowanie światłem, bramami lub innymi sprzętami silnikowymi. Możliwe jest także sterowanie bezprzewodowymi urządzeniami poprzez bluetooth i system satelitarny. Taka automatyzacja może obejmować praktycznie każdy fragment instalacji elektrycznej. To oznacza, że prostym przyciskiem jesteśmy w stanie uruchomić zraszacze na ogrodzie, opuścić rolety antywłamaniowe w oknach czy wyłączyć konkretne sprzęty AGD w domu.

Przez to będziemy w stanie zaoszczędzić dużo energii. W przypadku kosztów ogrzewania jest to około 40%, zaś oświetlenia do 15%. Gdy wybieramy tego typu instalacje to właściwie nie trzeba starać się o żadne dodatkowe zezwolenia czy papiery. Kwestia ta dotyczy jednocześnie remontowania domu, jak i budowy nowego. Wiadomo jednak, iż na wypadek stawiania domu niezbędne jest uzyskanie zezwolenia, które uzupełnione jest o projekt instalacji elektrycznej.

Kliknij na odnośnik szafki lekarskie medyczne, on przybliży Ci wątek, który Cię aktualnie zafascynował. Przeczytaj tekst, posiadający ciekawe dane.

Jest on bardzo potrzebny jeśli chodzi i montaż standardowej, oraz inteligentnej instalacji. Kiedy budujemy nowy dom mamy tak naprawdę dwa wyjścia. Ciekawe informacje znajdują się tutaj: strona www.

Po pierwsze, do podania o wydanie zezwolenia na stawianie domu podpiąć musimy projekt instalacji elektrycznej, a następnie trzeba zlecić projekt inteligentnej instalacji. W innej sytuacji do dokumentu o wydanie zgody na budowę musimy załączyć projekt instalacji, który uwzględnia także inteligentne instalacje. Już podczas projektowania instalacji musimy uwzględnić miejsce na dodatkowy przewód magistralny albo przewód sieci komputerowej. Urządzenia inteligentnej instalacji zasilane są napięciem, które różni się parametrami od napięcia, jakie jest w sieci energetycznej. Najczęściej komunikacja i zasilanie takich elementów odbywają się tymi samymi przewodami, więc instalację magistrali umieszcza się w pewnej odległości od tej elektrycznej.