salon jest miejscem, w jakim lokatorzy pomieszkują najczęściej. Ważne jest więc, ażeby projekt pokoju dziennego posiadał przyjazny klimat. Radzimy, w jaki sposób można takową aranżację wykreować.
Uważasz, że twój pokój dzienny jest zbyt surowy? Są sposoby, by to odmienić.

Płytki klinkierowe mogą zdobić zarówno cokoły, jak i inne partie elewacji, a nawet całą jej powierzchnię

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Pokój dzienny możesz urządzić przytulnie, wówczas będzie mieć moc przyciągania mieszkańców. Rodzinnym rozmowom, wspólnemu odtwarzaniu ulubionego serialu, czytaniu sprzyjać będzie intymny, ciepły klimat w pokoju dziennym oraz komfortowa aranżacja. W salonie wypoczynkowy kącik gra najważniejszą rolę. Z tej przyczyny zadbaj o komfortową kanapę, fotele jak też koniecznie miękkie poduszeczki. Bowiem poduszeczki to szybki a także tani sposób na dodanie wnętrzu przytulności. Wystarczy kilka rozłożyć na sofie, dwie położyć na fotelu jak też na podłodze. Przekonasz się, jak aranżacja salonu się odmieni. Styliści nierzadko akcentują przytulny wystrój w salonie, użytkując do aranżacji miękkie materiały i dywany. Przewieszają przykładowo przez oparcie sofy wełniany koc. Mały trik, natomiast dużo zmienia. Naturalnie, pled nie służy jedynie dekoracji, lecz – gdy zbędny – nie ukrywa się go w szafie. Dywan jest kolejnym „ocieplaczem” aranżacji pokoju dziennego. Im bardziej kosmaty, tym lepszy efekt.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta sprawa, koniecznie sprawdź link a dowiesz się o wiele większą ilość szczegółów, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy piękny uśmiech.

A kiedy w mieszkaniu są uczuleniowcy? Modne drewniane okładziny na ściany też przegonią chłód z aranżacji pokoju dziennego.

stal

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
W pokoju dziennym aranżacje świetlne będą na pewno nie do zbagatelizowania. Jakiś żyrandol na suficie nie stworzy nastrojowego klimatu w pokoju dziennym. Przyda się również lampa w otoczeniu kanapy.

Lampa służąca do czytania winna mieć klosz otwarty. Ciemne abażury stworzą dyskretny, nieco teatralny wystrój salonu. Te z jasnymi kloszami zdekoncentrują światło jak też rozjaśnią aranżację Wnętrza.