Wybrałaś niewielkie mieszkanko i teraz jesteś na etapie jego meblowania? Zastanawiasz się mocno jak urządzić malutkie mieszkanie? Już śpieszę z pomocą! Na starcie, kiedy szukasz pomysłu na urządzenie mieszkania zaplanuj jakie miejsca chcesz w nim zrobić.

wnętrze
Autor: jjandchris
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy masz mieszkanie z dwoma pokojami, zaplanuj, czy pragniesz mieć oddzielną sypialnię, czy może mały pokoik przeznaczysz na domowe biuro albo dziecięcy pokój. Wykreuj wnętrze mieszkania tak, by każdy domownik posiadał w nim swoje miejsce. Kiedy posiadasz kuchnię połączoną z salonem, znajdź w tej przestrzeni miejsce do zabaw towarzyskich, spożywania obiadów i wypoczynku z książką w ręku – sprawdź. Obecnie sporo sklepów i producentów mebli wychodzi do klientów z rewelacyjnymi koncepcjami na wykonanie wnętrza szafy, albo zabudowę mebli w korytarzu, gdzie wsadzimy nie tylko ubrania ale i tysiące mniejszych przedmiotów. W dodatku będą one posprzątane, a wnetrze szafy optymalnie wykorzystamy. Podobnie jest obecnie z wszelkiego rodzaju małymi systemami szafek i szuflad do chowania przypraw, butelek i innych rzeczy.

mieszkanie
Autor: Stephan Mosel
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas wybierania mebli – wybierajmy na smukłe i wysokie modele, które będą posiadać lekką konstrukcję. Niech będą koniecznie białe, albo w jasnych, kremowych kolorach. Uzyskamy tym samym więcej przestrzeni do chowania drobiazgów. Ograniczymy także wtedy bardzo ilość rzeczy w mieszkaniu. Więcej fajnych rad przeczytałam na .