Stal jest jednym z podstawowych materiałów do konstrukcji wykorzystywanym przez ludzi. Co roku w różnych gałęziach przemysłu używa się jej miliony ton, a przy napędzającej się gospodarce zapotrzebowanie takie cały czas rośnie. Jednym z największych odbiorców stali jest przemysł motoryzacyjny, typowy samochód złożony jest z blisko tony blachy i stalowych podzespołów, a przecież samochodów produkowana jest bardzo duża liczba.

rura

Autor: Silfra
Źródło: Silfra
Drugim odbiorcą stali to budownictwo, stal używana bywa nie tylko w formie wzmocnienia ścian i stropów, lecz również jako szkielety konstrukcji. Ogromne zapotrzebowanie na ten właśnie materiał ma też przemysł maszynowy. Specjalistyczne pojazdy i samochody, maszyny budowlane czy inny zaawansowany sprzęt także bazują przede wszystkim na stali.

Ciekawią Cię informacje na prezentowany temat? To bardzo dobrze, gdyż mamy polecany wpis (https://wolplanposadzki.pl/naturalne-wylewki-anhydrytowe-wolplan/), który ma wyłącznie informacje, których właśnie wymagasz.

Do każdego z tych zastosowań potrzebne są jej odmienne rodzaje, a tych także jest niezliczona ilość. Metalurgia w ostatnich latach bardzo ruszyła do przodu, pojawiło się mnóstwo nowych gatunków stali do specjalistycznych zastosowań, które umożliwiają wytwarzanie bardzo zaawansowanych technologicznie elementów.

kawałek stali

Autor: CARLISLE HVAC
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z takich nowości jest blacha hardox, która należy do coraz bardziej popularnej rodziny blach trudnościeralnych. Blacha ta jest dzisiaj powszechnie używana przede wszystkim w rozmaitym sprzęcie budowlanym i wydobywczym. Jej podstawowym plusem jest bardzo duża odporność na ścieranie, więc nie będą jej straszne żadne kamienie które się przykładowo znajdą w kopanym rowie. Przez konstruktorów i inżynierów jest jednak ceniona nie tylko z tego, jakie posiada właściwości, ale też a możliwości obróbki mechanicznej.

Po więcej informacji serdecznie zapraszam na stronę www. Nie wahaj się – poszerz swoją wiedzę na tentemat omówiony w tekście.

Gięcie blachy hardox nie wymaga kupna jakiś specjalistycznych urządzeń, całkowicie wystarczą te, jakie są na standardowym wyposażeniu większości warsztatów zajmujących się obrabianiem stali. Dzięki temu, co oferują obecnie komputery ogromnie zaczęło się również zmieniać modelowanie stalowych elementów, dzisiaj nikt już liczy tego na piechotę, a używa zaawansowane, specjalistyczne narzędzia programowe takie jak free bending.