Barwy pomieszczeń to jeden z istotniejszych elementów dekoracji mieszkania. Reguły rządzące przy dobieraniu barw pomieszczeń mają odniesienie również w przypadku łazienki. Wybierając barwę, należy znać cechy danego koloru.Kolor zielony silnie wpływa na psychofizykę powodują odprężenie. Czerwony zdecydowanie wzmaga apetyt i podwyższa ciśnienie krwi. Niebieski kolor z kolei polecany jest przede wszystkim osobom zestresowanym, wyciszając ich organizmy. Kolor żółty generuje u ludzi pobudzenie do działania oraz przypływ energii.

Autor: Dekoria.pl

Barwa fioletowa pozwala przezwyciężyć lęki, natomiast brąz uspokaja i podwyższa poczucie bezpieczeństwa. Czerwony zdecydowanie poprawia apetyt i podnosi ciśnienie krwi. Kolor zielony mocno oddziałuje na psychikę powodują odprężenie. Fiolet pozwala przezwyciężyć lęki, a brąz uspokaja i podwyższa poczucie bezpieczeństwa. Często wybierany kolor niebieski zalecany jest głównie osobom zestresowanym, wyciszając ich organizmy. Kolor żółty generuje u ludzi ożywienie oraz przypływ energii.

Pamiętajmy więc zanim wybierzemy odpowiedni kolor, warto poznać jego właściwości. W zależności od tego jakie efekty chcemy osiągnąć, należy dobrać odpowiedni odcień ścian w naszej łazience. Pamiętajmy, iż nastrój jaki jest w łazience będzie udzielał się wszystkim ludziom z niej korzystającym. Odpowiednie barwy powinny mieć też poszczególne części wyposażenia łazienki, tj. brodziki.

Pomyślcie o urządzeniu sali w wasz ukochany motyw. Jeśli na przykład kochacie oboje amerykańskie lata 30., weźcie dekorację w w tym klimacie i wrzućcie na siebie typowe stroje z tamtych czasów. Takie dekoracje ślubne w Trójmieście ostatnimi czasy robią furorę. Pamiętajcie, by poinformować gości o takiej konwencji, aby i oni wtopili się w otoczenie. Wyobraźnia i kreatywność spowodują, że dzień ten nie stanie się tak męczący, oboje będziecie się fantastycznie bawić, a zabawa będzie pamiętana na całe lata.

Dlatego odpowiednie oświetlenie nie nastręczy nam problemów w ich używaniu. Światło w łazience jest często używane, dlatego oprócz walorów estetycznych należy również pamiętać o oszczędzaniu energii. Częstym rozwiązaniem stosowanym w łazienkach jest oświetlenie punktowe, co ładnie się prezentuje i można zastosować odpowiednie żarówki przy tym jest energooszczędne.

Źródło: .