Statystyczne dane dotyczące ilości pożóg oraz osób, które w nich giną, są alarmujące. A więc najwięcej osób ginie w pożogach we własnym budynku.
Co może wywołać pożar? Przyczyną może być przykładowo awaria instalacji elektrycznej lub nieuwaga ze strony posiadaczy, bądź po prosu niefart.

By uniknąć tragedii jak też ochronić swych bliskich jak też swój dorobek przed pożarem, wystarczy należycie ochronić budynek. Mnogości nieszczęśliwych wydarzeń z udziałem ognia możemy ustrzec się, jeśli będziemy przestrzegali kilku prostych czynności. Na pewno warto zwracać uwagę na wszelkie instalacje gazowe oraz elektryczne, i ich stan . Regularnie dozorowane przez zawodowców instalacje z pewnością będą sprawniejsze jak też uchronią nas przez strapieniem. Postarajmy się także wyłączać urządzenia i sprawdzić czy kable od elektrycznych sprzętów, włączniki i wszelkie inne skupiające ciepło urządzenia, znajdowały się w stosownej odległości od rzeczy, które łatwo mogą się podpalić.

Jeśli żywo intryguje Cię nakreślana w tym miejscu problematyka, oprócz tego koniecznie zobacz tekst w serwisie opisującym podobne tematy.

Pożar domu przeważnie wywołuje jedna iskierka.

samochody

Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
W naszym budynku nie może zabraknąć sprawnej gaśnicy, która w przypadku pożaru pomoże nam go zażegnać. Opłaci się też zainwestować w zaawansowane czujniki dymu, jakie zaalarmują nas o niebezpieczeństwie. W nieskomplikowany sposób możesz je podpiąć do alarmowego systemu. Po przyjęciu raportu interwencyjnej załogi posłanej natychmiastowo na miejsce wydarzenia a także ocenie sytuacji, zdecydujemy czy potrzebujemy wezwać straż pożarną.

Bez względu na to czy my sami spowodowaliśmy pożar, czy też jest on skutkiem nieszczęśliwego wypadku, pamiętajmy, że z pożogą nie warto igrać, z tej przyczyny w miarę możliwości zróbmy wszystko, ażeby zabezpieczyć budynek przed pożarem.