Gdy przeprowadzamyremont łazienki i adaptujemy poddasze oraz piwnicę na cele mieszkalne, to dobrze zrobić tam łazienkę. Jesteśmy w stanie ją wyodrębnić z części określonego pomieszczenia lub najprościej zmienić przeznaczenie jakiegoś z nich. Urządzanie łazienki w zupełnie nowym miejscu to wielkie wyzwanie, zwłaszcza w tym miejscu, w jakim nie ma pionu kanalizacyjnego i wodnego. Ażeby każde urządzenie złączyć z oddalonymi pionami i uzyskać właściwe spadki rury kanalizacyjnej, to dość często powinniśmy zwiększyć poziom podłogi w łazience i w sąsiadujących z nią pomieszczeniach.

brodzik w łazience

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy rozważyć takie zmiany tam, w jakich po podniesieniu posadzki jesteśmy w stanie bezproblemowo korzystać z pomieszczeń. Przestrzeń pomiędzy rurami biegnącymi po podłożu zapełnia się materiałem izolacyjnym, tzn. dociętymi płytami styropianowymi lub granulatem styropianowym. Na nim dopiero tworzy się podkład podłogowy. W tego rodzaju łazience spokojnie można umiejscowić najistotniejsze elementy, jak brodziki łazienkowe (kliknij i zobacz przykładowe) lub umywalki, nie ma z tym żadnego kłopotu. Jednakże, ażeby odpowiednio to wyglądało i było funkcjonalne, wymagany jest właściwy zamysł. Dobrze więc pamiętać o innych zmianach, jak np. budowa ścian. Najlepiej wydzielić łazienkę lekkimi ścianami szkieletowymi, można je postawić na każdym stropie i faktycznie w każdym miejscu. Wstawione jednakowoż w istniejącym wnętrzu nie będą miały tak właściwych parametrów, o których możemy przeczytać w prospektach.

wanna

Autor: Le living and co
Źródło: http://www.flickr.com

Ich niezbyt dobra izolacyjność akustyczna bierze się z tego, że dźwięki z łazienki będą się przedostawać do pokoju obok przez warstwy podłogi. Żeby to zjawisko zminimalizować, powinniśmy zaizolować styk profili, które tworzą szkielet ściany z podłogą. W takim celu w linii planowanej ściany należy wyciąć szczelinę w podkładzie podłogowym, aby stworzyć barierę dla dźwięku. Wszystkie rodzaje profili, jakie mają styczność z istniejącymi przegrodami, tzn.

Czy przedstawiany artykuł jest według Ciebie interesujący? Jeżeli tak uważasz, to kliknij także na pełen opis, który zawiera nie mniej istotne informacje.

podłogą, sufitem lub ścianami podkleić należy taśmą tłumiącą. Wypełniając ścianę wełną, przyłożyć ją należy do płyt okładzinowych od strony cichszego pomieszczenia, natomiast od strony głośniejszego miejsca, to oznacza łazienki, pozostawić musimy 1,5 centymetrową szczelinę. Różnorodne produkty do łazienki powinniśmy nabyć w specjalistycznych sklepach. Możemy tam kupić wszystko do łazienki, m.in. wanny asymetryczne.